W Warmiolandii i planetarium

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach, 11 czerwca, uczestniczyli w wyjeździe do Olsztyna. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu profilaktycznego „Nałóg – moda – życia szkoda” finansowanego z budżetu Gminy Banie Mazurskie. Dzieci miały okazję nie tylko dobrze się bawić, ale też wiele nauczyć.

Wczesnym rankiem uczestnicy wyjazdu próbowali sobie wyobrazić, jak może wyglądać miejsce, będące odpowiednikiem wielkiego placu zabaw i aktywności fizycznej dla dzieci. Pomysłów było mnóstwo, jednakże to, co zastaliśmy po wejściu do Warmiolandii, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Czekała na nas opiekunka – animatorka, która czuwała nad bezpieczeństwem dzieci, oraz pomagała w wyborze niezliczonych atrakcji. Była ogromna nadmuchiwana zjeżdżalnia; pełen kryjówek i tuneli labirynt, a w nim mnóstwo przeszkód: ogromne piłki, łańcuchy z piłeczek, mosty, zjeżdżalnia linowa, różne podwyższenia służące często jako schody; zaskoczyć mogły też trampoliny, armatki, małe boisko, podwójna zjeżdżalnia z basenem wypełnionym piłeczkami oraz wspaniała zjeżdżalnia spiralna. Wszystko to stanowi 1400 metrów kwadratowych kładek i ścieżek położonych na czterech poziomach, więc zanim uczniowie „zwiedzili” cały labirynt, zdążyli solidnie się zmęczyć. Dużym zainteresowaniem cieszył się tor do jazdy samochodzikami elektrycznymi. Gdy wszyscy spróbowali swoich sił w wyścigu bolidów, pewien szalony naukowiec z czerwoną czupryną zabrał nas do sali dydaktycznej, gdzie zaprezentował wszystkim wiele ciekawych doświadczeń i zjawisk przyrodniczych. Po posiłku nasi uczniowie znów zajmowali się tym, co je interesowało najbardziej. Jedni po raz kolejny „zdobywali” labirynt, inni jeździli różnymi pojazdami, a także sprawdzali swoje możliwości na automatach do gier dla dzieci.

Po pobycie w Warmiolandii udaliśmy się do planetarium na projekcję pt. „Ziemia, Księżyc, Słońce”. Podziwialiśmy nie tylko wiele efektownych zjawisk zachodzących w Kosmosie, ale też wysłuchaliśmy indiańskich legend, a dzięki zabawnym żartom animowanego kojota, wykładem interesowali się zarówno starsi, jak i maluchy.

Pobyt w Warmiolandii – Krainie Warmisia i Planetarium pokazał dzieciom różne formy aktywnego spędzania czasu. Na własnym przykładzie przekonały się, że dobra zabawa nie jest związana ze stosowaniem używek. Zdrowe i szczęśliwe życie, to życie bez nałogów. Szukajcie zatem różnych form aktywności, rozwijajcie swoje pasje i zainteresowania, inwestujcie w siebie, nie w uzależnienia.


Aktualności

Powiązane artykuły