Symbole Światowych Dni Młodzieży w gimnazjum

gimnazjon_6W piątek 19 czerwca społeczność Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi miała niecodzienną okazję gościć w progach szkoły peregrynujące symbole Światowych Dni Młodzieży – Ikonę Matki Bożej i Krzyż.

Na początku pani dyrektor i uczniowie gimnazjum powitali przybyłe symbole, a następnie odśpiewano hymn ŚDM. Panie katechetki przygotowały uroczysty montaż słowno–muzyczny, a o oprawę muzyczną zadbała nauczycielka muzyki pani Patrycja Magielnicka. Gimnazjaliści przedstawili zgromadzonym najważniejsze informacje dotyczące historii i tematyki spotkań młodzieży z kolejnymi papieżami, cytując znaczące wypowiedzi Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka oraz dokonując ich wyjaśnienia. W podniosły nastrój wprowadziły nas śpiewane przez uczennice pieśni.

Następnie głos zabrał ks. Czesław Król, który krótko opowiedział o własnych doświadczeniach z uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży. Natomiast ks. Kamil Borys, jako koordynator ŚDM Dekanatu Gołdapskiego i Filipowskiego zachęcał gimnazjalistów do udziału w wolontariacie i wspierania organizacji ŚDM, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.

Uroczystość zakończyła adoracja symboli przez społeczność szkolną. Wszystkim, którzy oddali publicznie cześć Krzyżowi wręczono medaliki. Procesyjne wyprowadzenie symboli ŚDM zakończyło ich peregrynację w gołdapskim gimnazjum i naszym mieście.


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Symbole Światowych Dni Młodzieży w gimnazjum

 1. obywatel

  inteligentnie zrobione zdjęcia, bo słuchaczy prawie zero. A właśnie gdzie jest młodzież, czy lekcje w szkole już nie są prowadzone??? Czy wychowawca zgłosił że dzieci nie przychodzą do szkoły ?? Czy straż miejska i policja sprawdza co młodzież robi w mieście podczas lekcji?!?!?!?!?!?!?

 2. zajączek

  Takie uroczystości powinny odbywać się w kościele, a nie szkole, która jak dotąd, przynajmniej teoretycznie, zgodnie z prawem jest szkoła świecką.

 3. do obywatela i zajączka

  Czemu piszesz na portalu,a nie zgłaszasz na policję i nie powiadamiasz straży miejskiej?nauczyciele są obecni w szkole i czekają na dzieci.Niech rodzice zainteresują się dlaczego mało dzieci w szkołach,nie tylko w gimnazjum,ale sprawdż trójkę,jedynkę,liceum i zacznij się wypowiadać,bo narazie to szczujesz jeden z drugim,jakbyś z komuny wyrósł,szkoda że na lipowej nie ma komitetu bo i tam moglibyście złożyć donosik.

 4. zajączek

  Ojej, ile w Pani/Panu jadu! Aż przykro czytać.

 5. obywatel

  do „do obywatela i zajączka napisał: ” – to właśnie twój charakter ujawnił się po twoim wpisie jak tonąc to razem – „sprawdź trójkę,jedynkę,liceum” boli że opisuje się gimnazjum ??? DO nauczycieli nikt nie stawia zarzutów – wiem że mają pełne ręce roboty.

 6. do obywatela i zajączka

  Brak konsekwencji w opiniach.Już nie bronicie swoich opinii,tylko atakujecie adwersarza.Kreatywność oceny widzę globalnie ,a nie tylko jednej szkoły,klapki na oczach przy tylu znakach zapytania i wykrzyknikach tłumaczą zapiekłość piszącego :Co do oceny charakteru::żeby kogoś poznać to trzeba …..itd,itp,ale broń mnie panie przed takimi znajomościami.

 7. do wszystkich

  Ta „ niecodzienna okazja ” odbyła się na terenie Kompleksu Hala-Basen należącego do OSiR Gołdap. Należałoby zadać pytanie kto zapłacił za wynajęcie hali . Gmina Gołdap jest ponoć na etapie galopujących oszczędności. I drugie pytanie: czy pracownicy i uczniowie wpisali się na listę wyjścia poza teren szkoły i czym to uzasadnili?