Sprawca wielokrotnych kradzieży w rękach policjantów

kodeks_kajdanki_malePolicjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi pracowali nad sprawami włamań i kradzieży, do których doszło w okresie od 1 do 25 czerwca br. na terenie miasta. Praca policjantów doprowadziła do ustalenia sprawcy, któremu udowodniono dokonanie 11 czynów. 19-latek włamywał się piwnic i samochodów. Łączna suma strat jakie spowodował szacowana jest na około 4500 złotych. Zdzisławowi K. grozi do 10 lat więzienia.

Gołdapscy policjanci prowadzili postępowania w sprawach dotyczących kradzieży pieniędzy, telefonu komórkowego, elektronarzędzi, papierosów, oraz sprzętu wędkarskiego, RTV i AGD. Przestępstwa były popełniane na terenie Gołdapi od 1 do 25 czerwca br. Sprawca dokonał włamań do samochodów pozostawionych na parkingach i posesjach oraz piwnic. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę około 4500 złotych.

Kryminalni wykonując czynności służbowe oraz rozpytując świadków ustalili, że wszystkich kradzieży dokonał ten sam sprawca, którym okazał się być 19-letni Zdzisław K. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do 11 przedstawionych mu zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Część mienia została już odzyskana. O karze dla 19-latka zadecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Goldap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły