Policjanci wspólnie z dziećmi przeprowadzili akcję

działania żółta cytryna 002Policjanci wspólnie z dziećmi przeprowadzili akcję „ŻÓŁTA CYTRYNA O BEZPIECZEŃSTWIE PRZYPOMINA”. W trakcie akcji najmłodsi rozdawali wzorowym przechodnim odblaski, natomiast sprawcy wykroczeń karani byli cytrynką i pouczeniem.

Wczoraj (11.06) gołdapscy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi przeprowadzili akcję „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina”. Na ulicach miasta, dzieci wręczały wzorowym przechodnim odblaski a tym, którzy nie przestrzegali przepisów przekazywały kwaśną cytrynkę. Osoby przechodzące nieprawidłowo (np. w miejscu niedozwolonym, bez rozglądania się, biegiem) były uczone przez maluchy zasad prawidłowego poruszania się.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych było rozpoczęcie akcji przez starostę gołdapskiego i uroczysta odprawa z Komendantem Powiatowym Policji w Gołdapi insp. Ryszardem Stęplewskim. Dzieci przekazały komendantowi wyniki przeprowadzonych działań. W ciągu około półtorej godziny wręczono 100 elementów odblaskowych a 66 osób zostało „poczęstowanych” cytrynką. Za wzorowe pełnienie zadań dzieci nagrodzono kamizelkami i workami odblaskowymi.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, pamiętajmy jak istotne jest kreowanie prawidłowych zachowań, zwłaszcza wśród najmłodszych. Przeważnie to my dorośli mamy największy wpływ na nasze maluchy, ponieważ biorą one z nas przykład.

Rozdawane podczas akcji elementy odblaskowe pochodzą z projektu „ON, TY i JA NA TEJ SAMEJ DRODZE- III EDYCJA” realizowanego przez Starostwo Powiatowe i Komendę Powiatową Policji w Gołdapi w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej”.


Aktualności

Powiązane artykuły