Na granicy

koparkaZatrzymane pojazdy, akcyza to bilans wydarzeń z ostatnich dni pracy funkcjonariuszy Warmińsko- Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W ciągu dwóch dni Straż Graniczna z Grzechotek zatrzymała dwa pojazdy o łącznej wartości około 380 000 zł. Pierwsze zdarzenie miało miejsce 31 maja w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Podczas dokonywania odprawy pojazdu marki Honda, którym podróżował obywatel Rosji, kontroler SG stwierdził nieprawidłowość w numerze VIN. Pole numerowe VIN znacznie odbiegało od wzoru i mogło zostać wykonane przez nieuprawnione osoby. Szacunkowa wartość pojazdu wyprodukowanego w 2011 roku wynosi 80 000 zł.

Następnego dnia na tym samym przejściu granicznym miało miejsce podobne zdarzenie. Tym razem do odprawy stawił się 51- letni obywatel Rosji podróżujący samochodem ciężarowym marki DAF z naczepą, na której znajdowała się koparka budowlana marki FUCHS. Jednak kontrola legalności koparki zakupionej na terytorium Niemiec wykazała, ingerencję w pole numerowe VIN oraz tabliczkę znamionową. Szacunkowa wartość zabezpieczonej koparki wynosi ok. 300 000 zł.

Straż Graniczna na Warmii i Mazurach zabezpieczyła przez weekend towar pochodzący z przemytu o wartości ponad 20 000 zł.

Funkcjonariusze Z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich wraz z inspektorami Urzędu Kontroli Skarbowej, ujawnili blisko 21 000 sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy na łączą kwotę około 17 000 zł. Pozostałą akcyzę podróżni próbowali przewieźć w drogowym przejściu granicznym w Gołdapi i Gronowie. (Red. W-MOSG)


Aktualności

Powiązane artykuły