Liga Mistrzów – Super Strzelec

superstrzelec_1W dniach od 26 maja do 1 czerwca w ramach „VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich” animatorzy kompleksu „Moje boisko Orlik 2012” w Baniach Mazurskich przez kolejnych 6 dni przeprowadzili (już po raz drugi) turniej dla dzieci „Liga Mistrzów – Super Strzelec”.

Wzięło w nim udział, na zasadzie wielokrotności, 16 osób z Bań Mazurskich i okolicznych miejscowości w wieku od lat 8 do 39.

Konkurencje polegały na:

– strzałach, piłka nożną, do małej bramki ustawionej w bramce dużej;

– celowaniu, piłką nożną, w słupki z narożnika pola karnego;

– rzutach do kosza.

Konkurencje zostały tak ułożone, by zniwelować przewagę fizyczną osób starszych nad dziećmi.

Zwycięzcą turnieju został Jakub Świerzbin z Bań Mazurskich, który otrzymał okolicznościowy puchar. Wszystkie osoby, które wzięły udział w zmaganiach, zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz słodkościami.

Ciekawostką jest to, iż wysokie IV miejsce zajęła najmłodsza uczestniczka turnieju Kamila Świerzbin lat 8 – z Bań Mazurskich.