Gołdapianie w „Suwalskiej ćwiartce”

Mieszkaniec Ełku, Michał Smalec, zwyciężył w „Suwalskiej ćwiartce”. W biegu głównym rozgrywanym na dystansie ćwierć maratonu w ramach imprezy biegowej pn. „Suwałki 10,5”, były wicemistrz Polski w maratonie, legitymujący się rekordem życiowym na 10 km: 00:28,50 h, wyprzedził swojego klubowego kolegę Bogusława Andrzejczuka (obaj Podlasie Białystok) oraz Bartka Osiora z Wydmin. Kolejni na metę dotarli Petras Pranckunas z Wilna i Arkadiusz Ostaszewski z Józefowa. Najszybszą z kobiet okazała się Beata Pokrzywińska– Osior z Wydmin.

W biegu towarzyszącym pn. „Na dobry początek” (dystans ok. 4,3 km) wygrał Litwin Paulius Bieliunas. Wśród kobiet najlepsza była Weronika Sienkiewicz z Olecka. W innym biegu towarzyszącym pn. „Rodzinny kilometr” zwyciężyli suwalczanie Radosław i Patryk Ołów.
Wszyscy uczestnicy „Suwałki 10,5” na mecie otrzymali pamiątkowe medale oraz wodę, która tego dnia była szczególnie niezbędna.
Na mecie niedzielnych biegów suwalczanie powitali Adriana Beściaka, który w ramach akcji charytatywnej THE BEST TRIP 2015 na wózku inwalidzkim przez 12 dni pokonał 600-kilometrowa trasę z Rzeszowa. Chętni wzięli udział w licytacji koszulek technicznych, pieniądze zostały przekazane Adrianowi.