Drogowa VIA BALTICA i kolejowa RAIL BALTICA BLIŻEJ!!!

rail_balticaKomisja Europejska ogłosiła listę projektów dofinansowanych w ramach pierwszego podziału funduszu Łącząc Europę. Na budowę drogi ekspresowej S61 między przejściem w Budzisku przez Suwałki, Ełk, Łomżę do Ostrowi Mazowieckiej będącej fragmentem korytarza Via Baltica z Tallina do Warszawy polski rząd uzyska dotację 414 mln euro.

Budowa linii kolejowej E 75 będącej na terytorium Polski fragmentem magistrali Rail Baltica łączącej Helsinki, Tallin, Rygę, Kowno, (Suwałki, Olecko, Ełk) Warszawę Polska otrzymała dofinansowanie 185,9mln euro.

Oba korytarze transportowe dźwigną dostępność komunikacyjną wschodnich Mazur, a z Ełku uczynią istotny węzeł komunikacyjny predestynowany do stworzenia terminala intermodalnego.

rail_baltica


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Drogowa VIA BALTICA i kolejowa RAIL BALTICA BLIŻEJ!!!

 1. Ewa

  Aż ciśnie się niecenzuralne słowo. Znowu Gołdap omijana szerokim łukiem. Do Ełku, Olecka można dojechać w dzień i w nocy, do Gołdapi nie. Wracając z Poznania dojechałam bezpośrednim suwalskim autobusem do Olecka i … stop. Autobus o 7.20 wycofany, bo chodzi tylko w dni „szkolne” i czekaj sobie do około 10. Ale co tam, gołdapianie to bogaci ludzie więc na dworcu taryf dostatek 🙁

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. jak

  Wiesz co kolego. Az ciśnie mi się na słowo gołdap omijania? A co.?ViaBaltica przez gołdap ma iść? A niby dlaczego?bo ty sobie tak życzysz. Pomyśl trochę zanim coś napiszesz.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Ewa

  Mam w nosie czy to „Via Baltica” czy inna inwestycja. Jak do tej pory wszystkie inwestycje dotyczące rozbudowy dróg omijają nasz rejon. No jasne, tak ma być bo my przecież „płuca Mazur”, tylko nam mieszkańcom Gołdapi i okolic coś duszno się robi 🙁 Poczekaj „jak” kiedy zaczniesz jeździć np. do lekarza specjalisty (bo takich w Gołdapi jak na lekarstwo) i zaczniesz kombinować połączenia do domu (o ile jesteś mieszkańcem Gołdapi).

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...