Dawid Karniłowicz zasłużony dla sportu

IMG_3386W czwartek 25 czerwca w Starostwie Powiatowym miało miejsce miłe i uroczyste wydarzenie – wręczenie brązowej odznaki „Za Zasługi dla Sportu” Dawidowi Karniłowiczowi.

Z wnioskiem do Ministra Sportu i Turystyki wystąpił starosta gołdapski Andrzej Ciołek. Należy podkreślić, iż inicjatywa wyszła od przedstawicielek rodziców dzieci, których trenuje Dawid Karniłowicz: Moniki Wojtali-Taudul, Agnieszki Wielgus oraz Iwony Poredy (przypomnijmy, iż starosta gołdapski Andrzej Ciołek kilka miesięcy temu zaprosił mieszkańców powiatu do zgłaszania kandydatów do odznaki „Za zasługi dla sportu”. Informacja ukazała się na stronie Starostwa Powiatowego w Gołdapi oraz gołdapskich portalach internetowych).

Odznakę, na podstawie udzielonego przez Ministra Sportu i Turystyki upoważnienia, wręczył starosta Andrzej Ciołek.

Dawid Karniłowicz swoimi działaniami na rzecz sportu oraz zaszczepianiem wśród dzieci i młodzieży pasji sportowych, w pełni zasłużył na to zaszczytne wyróżnienie.

Dawid Karniłowicz od roku 2008 po ukończonych studiach na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie jest nauczycielem wychowania fizycznego. Posiada również tytuł Trenera LA oraz Trenera Narciarstwa Biegowego. W latach 2004-2007 już jako student na zasadzie wolontariatu nawiązał współpracę z warszawskimi szkołami, organizując tam szereg imprez sportowych, ponadto uczestniczył w organizacji biegów masowych odbywających się w Warszawie pod nazwą „Biegnij Warszawo z Bankiem Polskim PKO”. Od roku 2011 pracuje w gołdapskim OSIR jako trener lekkiej atletyki i prowadzi grupę młodzieży pod nazwą Sekcja La Osir Gołdap. W roku 2012 podjął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi, natomiast od roku 2014 prowadzi jako trener grupę biegaczy w ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię” w Gołdapi. Dawid Karniłowicz sam jest aktywnym i utytułowanym sportowcem, biega, bierze udział w zawodach narciarstwa biegowego oraz na nartorolkach w Polsce i za granicą, zawsze godnie reprezentując Gołdap.

Rodzice, którzy wyszli z inicjatywą złożenia wniosku, zwrócili szczególną uwagę na ogromny wkład Dawida Karniłowicza w rozwój młodych sportowców. Nigdy nie patrzy sztywno na czas zajęć, jeśli sytuacja tego wymaga przedłuża trening, przekłada go na inny termin lub organizuje w razie potrzeby dodatkowy. Własnym samochodem zabiera dzieci na zajęcia, a potem je odwozi. Podopieczni wyjeżdżają na bardzo wiele zawodów i rywalizacji w całej Polsce i za granicą. Jeśli nie ma funduszy na wyjazd – trener organizuje transport, angażuje się, aby treningi i ciężka praca naszych dzieci została doceniona dobrymi lokatami na zawodach. Gołdap reprezentowana przez młodych biegaczy trenowanych przez Dawida Karniłowicza stała się rozpoznawalna w całej Polsce.

Serdecznie gratulujemy!


Aktualności

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “Dawid Karniłowicz zasłużony dla sportu

 1. aroszkowski

  Serdeczne gratulacje. To wspaniałe, że nagradza się ludzi, którzy potrafią i chcą rzetelnie i sumiennie pracować i co najważniejsze-mają wyniki. Takich ludzi należy doceniać i nagradzać. Pozdrawiam Cię Dawid. AR.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. prawy

  ten medal ma już pewnie połowa mieszkańców gołdapi….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. UKS Jacwingowie

  Dawid serdeczne gratulacje od Piłkarzy Ręcznych z Gołdapi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. lewy

  jeśli Gołdap ma 20 mieszkańców to tak…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Kola

  Retel i jego swita musi zaistniec w mediach. Ale i osiagniecia. Wozi dzieci wlasnym samochodem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Mol

  Biegam bo lubię aktywnie dziala teraz kolej na stanowiska dyrektorskie w OSiR i szkole w Pogorzelu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Anonim

  Gratulacje Dejw!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. abc

  Pogorzel już rozdano!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. aga

  prawy…czytaj ze zrozumieniem…odznakę przyznał Minister Sportu na prośbę starosty z inicjatywy RODZICÓW,którzy najlepiej wiedzą za co i po co,więc…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. tak

  Smutne to co piszą komentatorzy:((W tym wszystkim faktycznie nie widać sportu, sportowców tylko czuć jad ludzki bez względu na to kto wyszedł z inicjatywą:((((((Szkoda … ……………………lubiąca sport

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. google

  kiedyś to byli w Gołdapi biegacze…. a teraz to odznaczenia dają za ente miejsce na wiejskich zawodach….
  pozdro Brunia, Markosie, Iwonka…. 😉

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...