Weekend na granicy

sg_3Funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu minionego weekendu ujawnili przemyt wyrobów tytoniowych o wartości ponad 40 000 zł. Mundurowi zatrzymali również samochód osobowy marki Mercedes 320, a także motocykl marki BMW. Wartość pojazdów szacuje się na 50 000 zł.

W minionych dniach, w drogowych przejściach granicznych Warmii i Mazur odprawiono łącznie 49 511 obywateli z czego na wjazd do RP 25 078 oraz na wyjazd z RP 24 433.

Funkcjonariusze ujawnili wyroby akcyzowe, prowadząc część działań w ramach określonego harmonogramu współpracy ze Służbą Celną. W sprawdzanych autach znaleziono pochowane papierosy w różnych miejscach, m in. w bagażach, siedzeniach, drzwiach, kołach, zderzakach.

8 maja w Placówce Straży Granicznej w Grzechotkach obywatel Rosji podróżujący motocyklem marki BMW, przedstawił dokumenty pojazdu, które budziły wątpliwości co do oznaczeń identyfikacyjnych. Według numeru VIN motocykl pochodzi z roku 2014, natomiast z bazy danych wynika, że pojazd zarejestrowany jest na terenie Rumunii i jest z 2004 roku. Wartość szacunkowa to 25 000 zł.

Następnego dnia funkcjonariusze z Grzechotek zatrzymali podejrzanego mercedesa o wartości 25 000 zł. Na kierunku przyjazdowym do Polski do odprawy granicznej stawił się obywatel Rosji. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu, okazało się, że pojazd pochodzi z roku 1995 a numer VIN wskazywał rok 2000.

W obu przypadkach obywatelom Rosji przerwano podróż i dalsze czynności prowadzi Policja w Braniewie. (Red. W-MOSG)

sg_1 sg_2


Aktualności

Powiązane artykuły