Pieśni nie znają granic

Bez tytułu2 (640x418)Od 15 marca stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” realizuje kolejny projekt pod nazwą „Suwalskie pieśni na mazurskiej ziemi – Jubileusz 30–lecia pracy twórczej zespołu „Rominczanie”. 31 marca odbyło się pierwsze spotkanie robocze zespołu, podczas którego rozpoczęto pisanie historii zespołu oraz wspomnień jego członków.

W miesiącu kwietniu odbyły się kolejne działania: 17 kwietnia – spotkanie z nauczycielką gimnazjum, która rozmawiała z zespołem o ich działaniach, by wykorzystać to w pracy z młodzieżą; 21 kwienia – kolejne spotkanie robocze, a dwa dni później podejmowano gości ze Szwecji oraz Islandii, którzy przyjechali do nas z wizytą studyjną w ramach współpracy z Gołdapskim Funduszem Lokalnym.

Zespół i stowarzyszenie mieli więc okazję zaprezentować swoją działalność przed międzynarodowym gremium. Zaśpiewano więc kilka tradycyjnych pieśni, przedstawiono widowisko „Wiecoryny” oraz ugoszczono swojskim jadłem, które z Suwalszczyzny przywędrowało na Mazury wraz z członkami zespołu.

Przy pieśniach, które bardzo chętnie śpiewali również nasi goście, przy wspólnych tańcach nie przeszkadzała nawet nieznajomość języka. Jak się więc okazuje muzyka, pieśni nie znają granic. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Gołdapskiego oraz Wójta Gminy Dubeninki.


Aktualności

Powiązane artykuły