Miniony weekend na granicy

BB1Funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu minionych dni ujawnili przemyt papierosów o wartości 52 000 zł. oraz odmówili 21 cudzoziemcom wjazdu na terytorium Polski.

Granicę polsko- rosyjską w minionym weekendzie przekroczyło 51 512 podróżnych, a 21 cudzoziemców nie wjechało do Polski z powodu braku ważnej wizy lub dokumentu pobytowego.

Funkcjonariusze Warmii i Mazur ujawnili wyroby tytoniowe w drogowych przejściach granicznych oraz na terenie Warmii i Mazur. Część działań, prowadzona była w ramach harmonogramu współpracy ze Służbą Celną.

W wyniku kontroli pojazdów mundurowi z Bezled i Służby Celnej , w jednym z samochodów marki Volkswagen Golf znaleźli 71 900 sztuk papierosów na kwotę 46 218 zł. Okazało się że w aucie dokonano przeróbek konstrukcyjnych, w celu pochowania papierosów i przemycenia ich przez granicę.

W sprawdzanych autach znaleziono pochowane papierosy w różnych miejscach, m in. w bagażach, siedzeniach oraz przystosowanych skrytkach konstrukcyjnych na łączną wartość 52 000 zł. (Red. W-MOSG)

BB BB2


Aktualności

Powiązane artykuły