Miał 2,5 promila

alcoblow 3 imagesPrawie 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca Passata, którego zatrzymała gołdapska „drogówka” w Dzięgielach w gminie Gołdap. 23-latek stracił prawo jazdy i niebawem usłyszy zarzuty. Grożą mu 2 lata więzienia.

Pijani kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Ich eliminowanie z dróg jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Jednego z takich nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymali wczoraj (03.05) około 18:00 w Dzięgielach policjanci z gołdapskiego ruchu drogowego. Passat, którym kierował 23-latek został zatrzymany do kontroli drogowej po tym, jak na widok radiowozu skręcił w boczną drogę, zawrócił auto i próbował się oddalić. Kiedy funkcjonariusze otworzyli drzwi passata już wiedzieli, że kierowca jest pijany. W aucie czuć było alkohol a wygląd młodego mężczyzny wyraźnie wskazywał na to, że w jego głowie szumią promile.

Przeprowadzone badanie wykazało, że mieszkaniec gminy Gołdap miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Adrian B. natychmiast stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły