Inicjatywa oryginalna i jednocześnie godna pochwały

oro_5Od samego początku temu spotkaniu towarzyszyła otoczka tajemnicy, bowiem nie dosyć, że na zaproszeniach podpisał się Klub DKE COŚ, to na dodatek nie wiadomo było, kto jest autorem prezentowanej książki – czy jedna, czy… trzy autorki. Natomiast na okładce podpisano: Marcel A. Marcel.

Na dodatek widownię czekała niespodzianka, gdyż wśród gości znalazca się Olga Sawicka, aktorka i scenarzystka, ostatnia żona Zbigniewa Zapasiewicza, znana również ze spektakli telewizyjnych. Szkoda zatem, że spotkanie nie zostało bardziej nagłośnione w mediach.

Zaś rzecz obracała się wokół książki „Oro”, którą przedstawił, kierowany przez Ewę Jurkiewcz, gimnazjalny klub dyskusyjny.

Tak naprawdę autorki są dwie – wspomniana Olga Sawicka i Dana Łukasińska – scenarzystka, dramaturg, autorka między innymi scenariuszy do kilku odcinków serialu „Włatcy móch”, także autorka powieści „Piąta pora roku”.

Książka „Oro” spotkała się z dobrym przyjęciem, jako że napisana została z wyczuciem współczesnego młodzieżowego klimatu. Niektórzy twierdzą, że czytać ją mogą – i młodzież, i dorośli.

Oryginalna i jednocześnie godna pochwały inicjatywa gimnazjalistów i ich nauczycielki.

Nagłośnienie zapewniła Biblioteka Publiczna w Gołdapi i Paweł Miksza.

 

Link do jednej z recenzji „Oro”:

http://ksiazkowy-blog.blogspot.com/2013/08/oro-marcel-marcel-recenzja.html


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Inicjatywa oryginalna i jednocześnie godna pochwały

  1. W sprawie nagłośnienia...

    Nagłośnienie w mediach – kilka dni zaledwie przed wizytą mieliśmy informacje o przyjeździe Autorki, ale plakaty na mieście były rozwieszone, lokalne media zostały powiadomione… E.J.