Gołdapianie m.in. u prezydenta…

mm_127 maja, dokładnie w dwudziestą piąta rocznicę pierwszych po 1945 roku w Europie Środkowo Wschodniej całkowicie wolnych i niesfałszowanych wyborów, Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił polskich samorządowców na Święto Samorządu Terytorialnego.

W spotkaniu wzięła udział liczna grupa – przedstawiciele rządu, parlamentu, nauki i organizacji pozarządowych. Wśród gości dwaj gołdapianie – starosta Andrzej Ciołek i Marek Miros.

Na zdjęciach gołdapianie w towarzystwie Prezydenta Bronisława Komorowskiego, profesora Jerzego Stępnia oraz innych gości Prezydenta.

 

***

Tego samego dna starosta Andrzej Ciołek i Marek Miros złożyli wizytę u komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Wiesława Leśniakiewicza.

Głównym tematem rozmowy było dokończenie inwestycji siedziby Komendy Powiatowej SP w Gołdapi.

– Efekty rozmów są obiecujące – mówi Marek Miros. – Można mieć nadzieję, że przy pomocy środków Komendy Głównej i wojewody Mariana Podziewskiego inwestycja zostanie zamknięta w 2016 roku.

Na zdjęciach: gołdapianie w towarzystwie Prezydenta Bronisława Komorowskiego, profesora Jerzego Stępnia oraz innych gości Prezydenta. Generał Wiesław Leśniakiewicz, Andrzej Ciołek i Marek Miros.

mm_2 mm_3

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Gołdapianie m.in. u prezydenta…

 1. Gołdapianin

  Marek Miros -był burmistrz,
  Bronisław Komorowski – były prezydent,
  Andrzej Ciołek -……..starosta

   
 2. zawiedziona

  i to wydarzenie bylo wazniejsze niz obecnosc na pogrzebie radnego, czy sie myle?

   
 3. Zofia

  Do Gołdapianin
  Zrób jedną setną tego co zrobił dla Gołdapi były burmistrz, a dla Polski obecny prezydent. I przeczytaj konstytucję. Były będzie od szóstego sierpnia. Ale to dla ciebie nieważne. Musiałeś napisać głupkowaty komentarz

   
 4. boniek

  Mam kilka pytań do Pani Zofii. Ile pieniędzy zainwestował B.Komorowski w parabank Janusza Palucha?

  Skąd B.Komorowski dysponował kwotą 260 tys. DEM w 1991r.?

  Fragment tzw.”Raportu o likwidacji WSI” (strona 78 i 79)

  „Służby interesowały się również kontaktami finansowymi Komorowskiego i Rayzachera z Januszem Paluchem, który prowadził tzw. „działalność parabankową”. Komorowski, Rayzacher i Benedyk mieli zainwestować w przedsięwzięcie Palucha 260 tys. DEM. Płk Janusz Paluch działał wśród oficerów, a jego pośrednikiem w przyjmowaniu lokat był m.in. ppłk Janusz Rudziński(118). Po bankructwie Palucha (wiosną 1992 r.) ws. „TOMASZEWSKI”, Bronisław Komorowski i Maciej Rayzacher chcieli odzyskać zainwestowane pieniądze przy pomocy wynajętych firm detektywistycznych, które wkrótce wycofały się z umowy, obawiając się powiązań politycznych Palucha. Komorowskiemu sugerowano, że pieniądze może odzyskać kontrwywiad WSI, który pomógł innym oszukanym w ten sposób wysokim oficerom WP(119). „TOMASZEWSKI” twierdził, że fundusze zbierane nieoficjalnie przez Palucha mogły posłużyć do sfinansowania biura wyborczego Lecha Wałęsy lub kandydata przez niego popieranego.(120) W czasie, gdy miał kłopoty z policją, Paluch ukrywał się w mieszkaniu siostry Wachowskiego w Bydgoszczy a w listopadzie 1994 r. zaproponował „TOMASZEWSKIEMU” wspólne interesy(121).”

  (118) Według „Notatki służbowej” z 14.04.1995 r., sporządzonej przez kpt. Piotra Lenarta z Wydziału 2 Oddziału KW POW, Bronisław Komorowski i Maciej Rayzacher w okresie 1991-92 powierzyli WS. „Tomaszewski” wysokie sumy pieniędzy, aby ten wpłacił je do tzw. „banku Palucha” za pośrednictwem płk. Janusza Rudzińskiego. Cała suma opiewała na 260 tys.DM. Z odnalezionych dokumentów nie wynika, że WSI interesowały się źródłem pochodzenia zgromadzonego kapitału. Według rozpoznania Kontrwywiadu Wojskowego, pieniądze wpłacali także inni wyżsi oficerowie WP.

  (119) W notatce WSI stwierdzono, że Rayzacher i Komorowski nie mieli „możliwości żądania zwrotu pieniędzy drogą prawną”. WS Tomaszewski dowiedział się, że „generałom udało się odzyskać pieniądze przy pomocy kontrwywiadu wojskowego”. Próbą odzyskania pieniędzy zajął się w imieniu Komorowskiego i Rayzachera WS „Tomaszewski”. Podjął się on obserwować Demola, w zamian za pomoc w odzyskaniu od Palucha pieniędzy. W aktach nie ma informacji, czy próby odzyskania zainwestowanych pieniędzy przez ws. „Tomaszewski”, Komorowskiego i Rayzachera w „Bank Palucha” powiodły się. Brak też informacji, skąd tak dużą sumę posiadali wyżej wymienieni. Nie wiadomo też, jak zakończyło się rozpracowanie Komorowskiego, Rayzachera oraz wyższych oficerów WP.

  PS: Maciej Rayzacher jest w komitecie honorowym B. Komorowskiego.

  Autor: Piotr Grodecki
  Dlaczego odmówił występu w debacie prezydenckiej z kandydatem na prezydenta który otrzymał ponad 3 miliony głosów od społeczeństwa, za to wybrał występ u Wojewódzkiego który m.in. umieścić polską flagę w psiej kupie? http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/przez-wojewodzkiego-i-flage-polski-w-psiej-kupie-zaplaca-pol-miliona-kary_200052.html
  Dlaczego zablokowano na czas wyborów sprzedaż książki Sumlińskiego „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” http://niezalezna.pl/67103-ludzie-komorowskiego-chca-ukryc-niewygodna-ksiazke-sumlinski-dla-nas-mam-takie-sygnaly