Gołdapianie m.in. u prezydenta…

mm_127 maja, dokładnie w dwudziestą piąta rocznicę pierwszych po 1945 roku w Europie Środkowo Wschodniej całkowicie wolnych i niesfałszowanych wyborów, Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił polskich samorządowców na Święto Samorządu Terytorialnego.

W spotkaniu wzięła udział liczna grupa – przedstawiciele rządu, parlamentu, nauki i organizacji pozarządowych. Wśród gości dwaj gołdapianie – starosta Andrzej Ciołek i Marek Miros.

Na zdjęciach gołdapianie w towarzystwie Prezydenta Bronisława Komorowskiego, profesora Jerzego Stępnia oraz innych gości Prezydenta.

 

***

Tego samego dna starosta Andrzej Ciołek i Marek Miros złożyli wizytę u komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Wiesława Leśniakiewicza.

Głównym tematem rozmowy było dokończenie inwestycji siedziby Komendy Powiatowej SP w Gołdapi.

– Efekty rozmów są obiecujące – mówi Marek Miros. – Można mieć nadzieję, że przy pomocy środków Komendy Głównej i wojewody Mariana Podziewskiego inwestycja zostanie zamknięta w 2016 roku.

Na zdjęciach: gołdapianie w towarzystwie Prezydenta Bronisława Komorowskiego, profesora Jerzego Stępnia oraz innych gości Prezydenta. Generał Wiesław Leśniakiewicz, Andrzej Ciołek i Marek Miros.

mm_2 mm_3

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Gołdapianie m.in. u prezydenta…

 1. Gołdapianin

  Marek Miros -był burmistrz,
  Bronisław Komorowski – były prezydent,
  Andrzej Ciołek -……..starosta

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. zawiedziona

  i to wydarzenie bylo wazniejsze niz obecnosc na pogrzebie radnego, czy sie myle?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Zofia

  Do Gołdapianin
  Zrób jedną setną tego co zrobił dla Gołdapi były burmistrz, a dla Polski obecny prezydent. I przeczytaj konstytucję. Były będzie od szóstego sierpnia. Ale to dla ciebie nieważne. Musiałeś napisać głupkowaty komentarz

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. boniek

  Mam kilka pytań do Pani Zofii. Ile pieniędzy zainwestował B.Komorowski w parabank Janusza Palucha?

  Skąd B.Komorowski dysponował kwotą 260 tys. DEM w 1991r.?

  Fragment tzw.”Raportu o likwidacji WSI” (strona 78 i 79)

  „Służby interesowały się również kontaktami finansowymi Komorowskiego i Rayzachera z Januszem Paluchem, który prowadził tzw. „działalność parabankową”. Komorowski, Rayzacher i Benedyk mieli zainwestować w przedsięwzięcie Palucha 260 tys. DEM. Płk Janusz Paluch działał wśród oficerów, a jego pośrednikiem w przyjmowaniu lokat był m.in. ppłk Janusz Rudziński(118). Po bankructwie Palucha (wiosną 1992 r.) ws. „TOMASZEWSKI”, Bronisław Komorowski i Maciej Rayzacher chcieli odzyskać zainwestowane pieniądze przy pomocy wynajętych firm detektywistycznych, które wkrótce wycofały się z umowy, obawiając się powiązań politycznych Palucha. Komorowskiemu sugerowano, że pieniądze może odzyskać kontrwywiad WSI, który pomógł innym oszukanym w ten sposób wysokim oficerom WP(119). „TOMASZEWSKI” twierdził, że fundusze zbierane nieoficjalnie przez Palucha mogły posłużyć do sfinansowania biura wyborczego Lecha Wałęsy lub kandydata przez niego popieranego.(120) W czasie, gdy miał kłopoty z policją, Paluch ukrywał się w mieszkaniu siostry Wachowskiego w Bydgoszczy a w listopadzie 1994 r. zaproponował „TOMASZEWSKIEMU” wspólne interesy(121).”

  (118) Według „Notatki służbowej” z 14.04.1995 r., sporządzonej przez kpt. Piotra Lenarta z Wydziału 2 Oddziału KW POW, Bronisław Komorowski i Maciej Rayzacher w okresie 1991-92 powierzyli WS. „Tomaszewski” wysokie sumy pieniędzy, aby ten wpłacił je do tzw. „banku Palucha” za pośrednictwem płk. Janusza Rudzińskiego. Cała suma opiewała na 260 tys.DM. Z odnalezionych dokumentów nie wynika, że WSI interesowały się źródłem pochodzenia zgromadzonego kapitału. Według rozpoznania Kontrwywiadu Wojskowego, pieniądze wpłacali także inni wyżsi oficerowie WP.

  (119) W notatce WSI stwierdzono, że Rayzacher i Komorowski nie mieli „możliwości żądania zwrotu pieniędzy drogą prawną”. WS Tomaszewski dowiedział się, że „generałom udało się odzyskać pieniądze przy pomocy kontrwywiadu wojskowego”. Próbą odzyskania pieniędzy zajął się w imieniu Komorowskiego i Rayzachera WS „Tomaszewski”. Podjął się on obserwować Demola, w zamian za pomoc w odzyskaniu od Palucha pieniędzy. W aktach nie ma informacji, czy próby odzyskania zainwestowanych pieniędzy przez ws. „Tomaszewski”, Komorowskiego i Rayzachera w „Bank Palucha” powiodły się. Brak też informacji, skąd tak dużą sumę posiadali wyżej wymienieni. Nie wiadomo też, jak zakończyło się rozpracowanie Komorowskiego, Rayzachera oraz wyższych oficerów WP.

  PS: Maciej Rayzacher jest w komitecie honorowym B. Komorowskiego.

  Autor: Piotr Grodecki
  Dlaczego odmówił występu w debacie prezydenckiej z kandydatem na prezydenta który otrzymał ponad 3 miliony głosów od społeczeństwa, za to wybrał występ u Wojewódzkiego który m.in. umieścić polską flagę w psiej kupie? http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/przez-wojewodzkiego-i-flage-polski-w-psiej-kupie-zaplaca-pol-miliona-kary_200052.html
  Dlaczego zablokowano na czas wyborów sprzedaż książki Sumlińskiego „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” http://niezalezna.pl/67103-ludzie-komorowskiego-chca-ukryc-niewygodna-ksiazke-sumlinski-dla-nas-mam-takie-sygnaly

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...