Były kwiaty, podziękowania, życzenia i ogromny tort

jubileusz_utw_3Gołdapski Uniwersytet III Wieku działa już 5 lat i to bardzo prężnie. Na dodatek przez pięć lat funkcję prezesa pełni Zofia Burel, wiceprezesa – Zdzisław Janczuk. Jubileuszową uroczystość, która odbywała się w Szkole Muzycznej, oboje poprowadzili ze swadą i humorem. Również humor towarzyszył części artystycznej, choć w trakcie występu znalazł się mocny akcent liryczny poświęcony miłości.

Piątkowe spotkanie zaczęło się od prezentacji dokonań studenckiego grona, zaś o zasługach Uniwersytetu dla gołdapskiej kultury mówili oficjalni goście, m.in.: burmistrz Tomasz Luto, starosta Andrzej Ciołek, były burmistrz Marek Miros i wiceburmistrz Jacek Morzy.

Przybyli również goście spoza Gołdapi – z Dubeninek, Giżycka i Żytkiejm.

Piękny (i pięknie zaprezentowany) wiersz na tę okazję przygotowały panie z Biblioteki Pedagogicznej. Były kwiaty, podziękowania, życzenia i ogromny tort.

W Gołdapskim Uniwersytecie III Wieku działa kilka sekcji, studenci aktywnie biorą udział w przedsięwzięciach organizowanych przez inne instytucje i organizacje. Ważnym aspektem działalności organizacji jest współpraca międzypokoleniowa, co ułatwia usytuowanie Uniwersytetu – i ten fakt podkreśliła Zofia Burel.


Aktualności

Powiązane artykuły