Ujawnili papierosy pochodzące z przemytu

sg_3Funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej 9 kwietnia ujawnili papierosy pochodzące z przemytu o wartości 33 500 zł. Część działań prowadzona była ze służbą celną.

W drogowych przejściach granicznych, podczas kontroli pojazdów, funkcjonariusze ujawnili wyroby akcyzowe o wartości 12000 zł. Papierosy i alkohol znajdowały się w autach obywateli Polski, Niemiec i Rosji.

Mundurowi, również prowadzili kontrolę na drogach Warmii i Mazur.

W Suwałkach funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali do kontroli audi. Kierowcą był obywatel Polski. W jego pojeździe znaleziono papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości 5000 zł.

Natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Górowie Iławeckim, na jednej z dróg powiatu lidzbarskiego, zatrzymali do kontroli skodę Fabię. W samochodzie służbowym, należącym do jednej z firm świadczących usługi finansowe pogranicznicy ujawnili dwa, znacznych rozmiarów worki foliowe, w których znajdowało się łącznie 25600 sztuk papierosów nieoznaczonych wymaganymi znakami skarbowymi akcyzy. Kierowca, pojazdu – obywatel Polski nie potrafił określić ilości przewożonego towaru, gdyż – jak twierdził, tylko przewoził papierosy na prośbę swojego, dobrego kolegi…Wartość ujawnionego towaru to 16 500 zł. (Red. W-MOSG)


Aktualności

Powiązane artykuły