Święto teatru w Przedszkolu nr 1

przedszkole_5We współczesnym świecie, w dobie telewizji, Internetu i gier komputerowych coraz mniej ludzi szanuje i docenia wartość sztuki teatralnej. Wielu uważa teatr za przestarzały. Natomiast żywa gra aktorska potrzebna jest człowiekowi jeszcze bardziej właśnie dziś, w dobie przemocy, pośpiechu i konsumpcjonizmu.

Dlatego też zajęcia teatralne odbywają się w bieżącym roku szkolnym w starszych grupach raz w tygodniu. Tydzień teatru był zwieńczeniem prawie rocznej pracy małych aktorów. Nasi przedszkolacy sami zamienili się w ,,aktorów wielkiej sceny” i zademonstrowali swoje artystyczne zdolności innym dzieciom, rodzicom i gościom:

4l A wystawiły spektakl ,,Wiosna w lesie”, 4l B – ,,Powitalny koncert”, 4l C – ,,Bal w pokoju lal”, 5l A – ,,Powitanie wiosny” i 5l B – ,,Kopciuszek” oraz 5l C – „Smok Łakomczuch”.

Sztuki teatralne które wystawiane są w naszym przedszkolu skupiają się na prezentowaniu pozytywnych wzorców i dróg postępowania, pokazują, że dobro zawsze wygrywa ze złem. Każdy spektakl niesie jakieś przesłanie i morał.

Mamy głębokie przekonanie, że każde dobre i twórcze przeżycie pozostaje w człowieku na zawsze – staje się punktem zaczepienia, oparcia w przyszłości. Koordynatorem święta teatru w przedszkolu była pani Mariola Małachwiej.


Aktualności

Powiązane artykuły