Nasłuchiwali i wyglądali sów

Po raz pierwszy w Gołdapi, w niedzielę 12 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej koordynowanej przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie i Stowarzyszenie Ochrony Sów z inicjatywy pracowników Nadleśnictwa Gołdap zorganizowana została Noc Sów.

Wydarzenie to, miało początek o 15:30 w izbie edukacyjnej Nadleśnictwa Gołdap, gdzie prezentację o sowach, ich biologii i miejscu w kulturze oraz film Artura Tabora „Sowy Polski” a także wiele innych ciekawostek z życia sów, przedstawili leśnik Dawid Cząstkiewicz oraz reprezentantka Stowarzyszenia Ptaki Polskie Magdalena Nadgłowska-Kołdys.

Następnie 25-osobowa grupa uczestników Nocy Sów udała się do Puszczy Rominckiej w okolice leśnictwa Dziki Kąt, gdzie nasłuchiwali i wyglądali sów. Ku wielkiej radości, po skutecznym nawoływaniu przez Dawida Cząstkiewicza udało się usłyszeć i zobaczyć sóweczkę. Po obserwacjach cała grupa zebrała się przy ognisku przy wiacie w leśnictwie Zacisze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Nocy Sów i sóweczce, która zaszczyciła nas swoją obecnością.

Kwiecień to najlepszy okres do nasłuchiwania sów, od maja sowy milkną. Dlatego już teraz gorąco zachęcamy do zapoznania się z tymi wspaniałymi ptakami. Życzymy ciekawych spotkań i owocnych obserwacji.

Do zobaczenia podczas przyszłorocznej Nocy Sów!


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Nasłuchiwali i wyglądali sów