Narodziny dziecka najważniejsze

diagnoza_2W ramach projektu „STREFY INNOWACJI” Biblioteka Publiczna w Gołdapi 23-24 marca zorganizowała akcję pod hasłem „Mój najszczęśliwszy dzień w życiu”. Pytanie zadawano pracownikom Urzędu Miejskiego w Gołdapi, Starostwa Powiatowego, interesantom oraz użytkownikom instytucji przy Partyzantów 31 (Biblioteka Pedagogiczna, Szkoła Muzyczna, Uniwersytet III Wieku, Związek Emerytów i Rencistów, Biblioteka Publiczna).

W akcji udział wzięli również uczestnicy zajęć „Słonecznego Domu” w Gołdapi oraz społeczność lokalna z mniejszości ukraińskiej w Baniach Mazurskich.

Anonimowych odpowiedzi na pytanie „Mój najszczęśliwszy dzień w życiu” udzieliło 226 osób w wieku od 10 do 78 lat (143 kobiety i 70 mężczyzn). Trzynaście osób nie udzieliło odpowiedzi.

Zdecydowanie najszczęśliwszym dniem w życiu okazały się narodziny dziecka (tak odpowiedziało 66 osób, w tym 17 mężczyzn). Na drugim śluby (17 osób). Wysoko znalazły się wydarzenia wakacyjne i urlopowe, choćby podróże. Potem zdrowie, zdanie egzaminów, nawiązanie przyjaźni i sprowadzenie do domu zwierzaka.

Akcja spotkała się dużym zainteresowaniem. Chętnie odpowiadano na zadawane pytanie.

W najbliższym czasie (23 kwietnia) z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w holu Biblioteki Publicznej w Gołdapi odbędzie się kiermasz książki połączony z wystawą pod hasłem „Mój najszczęśliwszy dzień w życiu”. W ramach wystawy będzie można zapoznać się z pełnymi odpowiedziami w formie rękopisów.

Projekt „Strefy Innowacji” jest koordynowany przez Fundację Wspierania Społeczeństwa Informacyjnego (środki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności) i uczestniczy w nim około 20 bibliotek z całej Polski, w tym dwie z województwa warmińsko-mazurskiego.

diagnoza_3


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Narodziny dziecka najważniejsze

  1. rewelacja

    Wszystkiego dobrego wszystkim Pracownikom bibilioteki

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...