Bo Ziemia to wyspa zielona

parada_7W piątek w „Dwójce” miał miejsce już piąty Zielony Dzień  – tradycyjnie już między innymi odbył się  marsz ekologiczny. Dzieci szły artykułując hasła związane z ochroną środowiska. Jedno z haseł brzmiało: Kochasz dzieci nie pal śmieci!

Bo Ziemia to wyspa to wyspa zielona

wśród innych dalekich planet

to dom jest dla ludzi

dla ludzi i zwierząt więc musi być bardzo zadbany…

 

Marsz ekologiczny ulicami miasta – „ZIEMIA JEST TYLKO JEDNA”

Kolorowy korowód wyruszył spod szkoły i przeszedł ulicami naszego miasta. Rozumiemy, że ochrona środowiska jest bardzo ważna. Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy. Chroniąc je, chronimy nas samych.

Dzisiejsze hasła słychać było z daleka:

„Szkoła Podstawowa nr 2 o przyrodę dba!”

„Nie wypalajmy traw!”

„Szanuj lasy!”

„Kochasz dzieci nie pal śmieci!”

 

Gołdap – miastem bez elektrośmieci

Program, który realizuje nasza szkoła motywuje wszystkich do robienia porządków. Mieszkańcy oddają elektrośmieci do Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. My otrzymujemy kupony, które wymieniamy na pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy itp. Z tego płyną same korzyści:

– otrzymujemy niespodzianki,

– podnosi się komfort nauki,

– integruje się społeczność szkolna i lokalna,

– pozbywamy się zużytego sprzętu.

Warto podkreślić, że celem programu „Moje miasto bez elektrośmieci” jest nagradzanie prawidłowych postaw mieszkańców, co prowadzi do dużo silniejszego utrwalania pozytywnych nawyków, niż karanie za złe postępowanie.

Dziś sprzętem sportowym obdarowaliśmy najbardziej zaangażowane w zbiórkę klasy: grupę przedszkolną sześciolatków oraz klasy: Ia, Ib, Iia.

Zestaw lektur szkolnych, który przekazaliśmy do biblioteki szkolnej, z pewnością ucieszy i zainteresuje wszystkich uczniów, a wśród nich są przecież członkowie naszej EKODRUŹYNY:)

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Gołdapi i okolic do udziału w naszej akcji – zbiórka elektrośmieci trwa. Niech rozszerza się nasz klub ekologów:)

Podczas marszu rozdawaliśmy ulotki „Segreguj śmieci”,”Stop wypalaniu traw”, „Przynieś elektrośmieci”.

Na sobotni dzień VI Zielonych Dni 2015 zapraszają nas Przyjaciele z przyjaznych nam placówek.

Warto skorzystać zapraszamy:)


Aktualności

Powiązane artykuły