Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL z udziałem gołdapskich biegaczy

5W tym sezonie jesienno-zimowym od 18 października do 21 marca, co miesiąc miłośnicy biegania w Olsztynie i regionie mieli okazję startować w cyklu Citi Trail. Rywalizacja odbywała się nad jeziorem Długim, na dystansie 5 km.

W sumie rozegrano sześć wyścigów, z których cztery najlepsze liczyły się do klasyfikacji generalnej. W całym cyklu (w biegu głównym), wzięło udział 778 uczestników, a 381 z nich zostało sklasyfikowanych, a to oznacza, że ukończyli co najmniej cztery z sześciu biegów. Prowadzono punktację open, a także w poszczególnych kategoriach wiekowych. W tej edycji, podobnie jak i w poprzedniej udział brali także Gołdapianie:

1. Dariusz Borucki, Łowcy Przygód Gołdap – 3 miejsce w M40, 15 open;

2. Tomasz Bukwaś, Łowcy Przygód Gołdap – 5 miejsce w M30, 16 open;

3. Dariusz Jurewicz, Łowcy Przygód Gołdap – 1 miejsce w M40, 7 open;

4. Rafał Wronowski, Łowcy Przygód Gołdap – 1 miejsce w M20, 9 open;

5. Emilia Wołyniec, Tri NEGU – 2 miejsce w K30, 7 open.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna MTZ Renault Alcar Team Kopeć, II miejsce Łowcy Przygód Gołdap (Dariusz Borucki, Tomasz Bukwaś, Dariusz Jurewicz, Rafał Wronowski), a III miejsce Tri NEGU (Emilia Wołyniec, Paweł Najmowicz, Piotr Bronakowski i Cichocki Marcin).

Uroczysta ceremonia zakończenia Grand Prix Olsztyn CITY TRAIL w edycji 2014/2015 odbyła się 1 kwietnia w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.