Była okazja do dyskusji

wykleci_1W dwudniowym odstępie czasowym w Bibliotece Publicznej miały miejsce dwa spotkania z ludźmi pióra – z krytykiem i pisarzem Adrianem Gleniem oraz historykiem, dziennikarzem i pisarzem Tadeuszem Płużańskim. Mimo tego, iż drugie spotkanie odbywało się w niedzielę to spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Tadeusz Płużański swoje wystąpienie sprowadził do kilku wątków, z których najważniejszymi okazały się – fakt, iż do tej pory nie osądzono większości komunistycznych katów oraz problem z zapewnieniem godnego pochówku ofiarom zbrodni stalinowskich, pochowanych w zbiorowych mogiłach na tzw. „łączce” – dotyczy to więźniów z więzienia mokotowskiego.

Była okazja do dyskusji, część z obecnych zadawała pytania. Po oficjalnym spotkaniu gość podpisywał swoje książki.

Autor „Bestii” przyjechał do Gołdapi na zaproszenie wicestarosty Grażyny Sendy. Starostwo było współorganizatorem spotkania.

 

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Była okazja do dyskusji

  1. gini

    Cieszę się, że nawet do Gołdapi dotarł na ten trudny temat z naszej historii. W szkołach nas tego nie uczono, temat był przemilczany, a jeśli mówiono, to tamtych bohaterów nazywano bandytami. Dzisiaj już sami wiemy kim dla nas byli Oni. Na naszych terenach też toczyły się walki z utrwalaczami władzy ludowej w szeregach WIN i AK. Jesteśmy Im winni prawdę o tamtych dniach i przywrócenie Im należnego, honorowego miejsca w naszej pamięci. Cześć i Chwała Bohaterom! Dziękujemy za Waszą ofiarę życia.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...