Wypomniano nam

Internauta „gal” wypomniał nam, że nie „zająknęliśmy się” nawet na temat wizyty Andrzeja Dudy w Gołdapi. Nie było nas po prostu na tym wydarzeniu i nie jest dla nas problemem zamieszczenie informacji o wizycie któregokolwiek z aktualnych kandydatów na prezydenta RP. Zatem tym razem komentarz internauty publikujemy osobno:

W środę przy pełnej widowni sali kinowej odwiedził Gołdap kandydat na prezydenta Andrzej Duda. Redakcja nawet nie zająknęła się o tym wydarzeniu ale za to pisze o okrągłostołowych którzy po dwudziestu pięciu latach”wolności” zlikwidowali Polską gospodarkę uwłaszczając się na wyprzedaży majątku pokolenia powojennego przy okazji ta ekipa wyeksportowała około 3 milionów zdolnych osób. W Polsce nie ma pieniędzy, wszyscy niemal toną w długach,a wszystko kosztuje tyle samo niemal,a czasami więcej niż na Zachodzie,z kolei pensje ustalili na 2-3-4 razy niższe niż tam.

Horror po prostu i media, tez dopychane kasą zabraną obywatelom, /te gigantyczne place, haniebne w tak biednym kraju/ trajkoczą o sukcesie po. Żałośni ślepcy, opamiętajcie się, wy , kłamcy ,bo dziś tu i teraz nie będzie trwać wiecznie. Wczoraj w wielkim mieście w dzień w samym centrum na ławce spał młody człowiek, a w ręce, która zwisała z ławki, wyciągnięta przed jego głową, trzymał pól bochenka chleba. Widać było, ze chleb był stary, suchy jak wiór. Ludzie kładli na tej ławce owoce, ktoś parę groszy….Takie obrazki widza zachodni turyści….Sukces. Na skrzyżowaniu w centrum do stojących samochodowe podchodzi kobieta młoda z kubeczkiem na pieniądze i prosi o datki, najczęściej okienka się otwierały i coś tam wrzucali.Inny obrazek na skrzyżowaniu młody chłopak rzuca się na szyby samochodowe i je opryskuje czymś, wywołując atak furii kierowców. Myje szyby i czeka na jakąś opłatę,,,,itd….Europa Tuska i PO ,Gdzie są pieniądze Polaków ?


Aktualności

Powiązane artykuły

20 komentarzy do “Wypomniano nam

 1. marianm

  Też nie wiedziałem,że był Duda w Gołdapi.Gdyby przyjechał Komorowski pseudonim „krzesełko”to trąbilibyście o tym „wydarzeniu” na miesiąc przed.Szkoda słów.Obowiązuje na waszym pożal się boże portalu jedynie słuszna linia.Szkoda,bo niezależne media to chwała dla dziennikarza.

 2. Treser

  A o czym tu pisać? Chyba, że o tym, że pani Senda bez uzgodnienia z kimkolwiek rozwiesiła plakaty zapraszające nas na spotkanie z p. Dudą do … sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego (popatrzcie na jeszcze wiszące plakaty!), co oczywiście jest niezgodne z prawem. Od razu widać, że pani Senda jest w tym prawie obeznana.
  Więc, rzeczywiście, o czym tu pisać?

  1. bitek

   Pilnuj swego nosa komuchu.

 3. ruskie serwery

  Panie treser albo jest pan głupi albo prowokator jeżeli to pierwsze to wszystko rozumiem. Życzę udanej podróży za obecnym prezydentem na czele z czekoladowym orłem i w towarzystwie różowych baloników na drucikach.

  Na koniec cytat szefa rządzącej od 7 lat partii.
  „Jeśli Polacy dzisiaj tak nisko cenią własne przedstawicielstwo, także naszą Izbę, to nie tylko ze względu na jakość pracy, ale także z tego pierwotnego powodu, jakim jest poczucie niepełnego uczestnictwa, często fałszywego, zafałszowanego uczestnictwa obywateli w akcie wyborczym. Polacy od lat mają przekonanie – i to przekonanie narasta – że dzień, w którym wybierają swoich parlamentarzystów, jest tak naprawdę dniem wielkiego oszustwa polskiego wyborcy przez aparaty partyjne.

  Poseł Donald Tusk, 4 kadencja, 66 posiedzenie, 3 dzień (09.01.2004)”

 4. Irena

  Treser ,pomyliłeś adres.Twoją domeną jest inny gatunek ssaków.
  Natomiast to co zrobiła pani Senda było uzgodnione z kim trzeba. A do spotkania z kandydatem na prezydenta – panem Dudą nikt ciebie nie zmuszał.
  Na szczęście decyzję o zgodności z prawem nie wydają przechodnie ani komentatorzy
  ale odpowiednie,do tego powołane, urzędy (organy samorządowe i państwowe)

 5. wawa

  Kim jest obecny prezydent? ….patrząc wstecz na ostatnie 25 lat, ŻADEN polityk nie miał tak szczelnej ochrony, każdy rozumny by się zastanowił co jest grane!!! dlaczego służby specjalne są tak nieudolne ws Amber Gold, stoczni, kopalni węgla kamiennego, taśm, gen Papały, Olewnika, Smoleńską…..i wielu innych a skuteczne w ochronie Komorowskiego!!! Podczas przesłuchania 18 grudnia Sąd PRZYBYŁ DO PREZYDENTA na „prywatne przedsięwzięcie” i żadna telewizja nie chciała transmitować na antenie przesłuchania głowy państwa na żywo. https://www.youtube.com/watch?v=IhvGuAEA2CA
  http://ander.salon24.pl/554089,wojciech-sumlinski-rozprawa-z-dn-11-12-2013-r,3
  To co miało miejsce 18 grudnia pokazuje, jak jesteśmy traktowani w tym państwie nazywanym III RP. Mówiąc otwarcie mówi się nam – nie jesteście żadnymi obywatelami, jesteście bydłem roboczym, które po przyjściu z roboty do domu ma oglądać „tance z gwiazdami” i czy inne tego typu badziewie. I raz na cztery lata pomaszerować do lokalu wyborczego, aby wrzucić do urny zrobionej z kosz na śmieci kartkę wyborczą.
  W cywilizowanych krajach kandydatów na ważne funkcje państwowe prześwietla się do majtek, do entego pokolenia….prześwietla się rodzinę Kaczyńskich, a teraz Ogórek..Komorowski jest otoczony kordonem sanitarnym niczym Putin..to nie przypadek bo te ochronę zapewnia mu środowisko, które dostaliśmy w spadku po sowieckiej okupacji, gdyby publicznie drążyć odpowiedź na pytania jak to możliwe, ze rzekomy opozycjonista wżenia się w wielopokoleniowa rodzeni esbeków, mieszka w resortowej kamienicy, a jego przyjaciela mi i ochroniarzami są ludzie komunistycznych służb…wielu z POlactwa doznaliby szoku, stosunek „mediow” do Komorowskiego zatem…. sytuuje nas w gronie krajów totalitarnych takich jak Rosja, skoro Putin i Komorowski są w ten sam sposób chronieni…to musi być przyczyna Dlaczego Komorowski tak się denerwuje na pytania o fundację Pro Civili którą założyli żołnierze WSI i o której działalność jest sporo w sieci wystarczy wpisać w Google : ,,Pro Civili Komorowski,, i poczytać !!
  Wiemy, że Komorowski podpisał ustawę o GMO , ustawę 1066 a bratniej pomocy gestapo i NKWD w tłumieniu demonstracji w Polsce , ustaw
  ę wydłużającą wiek emerytalny , czy to nie Komorowski zaraz po rozpoczęciu śledztwa smoleńskiego oskarżył polskich pilotów przyłączając się do narracji Putina i KGB , czy to nie Komorowski wystawia pomniki dla sowieckich bandytów , czy to nie Komorowski w Jedwabnem mówił do Polaków że muszą przyjąć do wiadomości że też byli sprawcami zbrodni dokonanych przez Niemców , czy to nie Komorowski ma dziwne kontakty z WSI i jako jedyny z PO głosował przeciwko rozwiązaniu tego szamba , czy to nie Komorowski pocieszał powodzian słowami że woda jest mokra i ma to do siebie że spływa oraz wyraził podziw jaka piękna katastrofa , czy to nie Komorowski chciał sprzedawać polskie lasy aby spłacić żydowskie roszczenia wobec Polski !!!???
  Jestem skłonny zmienić swe zdanie o prezydencie Komorowskim, jeśli zostanę przekonany, że moja dotychczasowa opinia o nim jest błędna. Proszę odważnie i nie krępować się.

  Część argumentów już zgromadziłem. Jestem też dumny z tego że mitygował poprzednika słowy: „pan prezydent poleci i sprawa sama się rozwiąże”, z jego postawy podczas zatargu z R.Szeremietiewem,
  a najbardziej do cechy która zmusiła go do poprawienia babola w księdze kondolencyjnej – poczucia odpowiedzialności za losy nas wszystkich. Dodatkowo obiecał, że przestał wpisywać się do Ksiąg Pamiątkowych z błędami ortograficznymi. Docenia sukcesy polskich sportowców. Pisze telegramy, wita i przyjmuje w Pałacu Prezydenckim.
  Nie miesza się do spraw pracujących Polaków, protestujących przeciwko durnym ustawom. Ich nie zaprasza, każe pogadać z nimi żonie. Podpisuje znakomitą większość ustaw przygotowanych przez Sejm.
  Robi Szlachetną Paczkę i kotyliony.
  Nie ulega żadnym naukowcom wskazującym na kardynalne błędu raportu z Katastrofy Smoleńskiej twierdząc, ze sprawa była „arcyboleśnie prosta”.
  Uśmiecha się prawie zawsze, nawet na lotnisku w oczekiwaniu na trumny z ciałami ofiar Najwyższego Dowództwa podległej mu formalnie armii.
  Czyli: wesoły Bronek:-)

 6. widz

  Wszystko co napisał gall i wawa to absolutna prawda. Jednak nikt nie podejmuje polemiki na argumenty, tylko łapkami wyrażają swoją opinię na temat faktów, które zebrali tu wspomniani autorzy. Mieszkańcy Gołdapi identyfikują się z sytą władzą(PO, PSL), widać gołdapianom też się powiodło w III RP. Ci na nich głosujący (pewnie 70%) są zadowoleni. Granica daje chleb i jest świetnie, tylko niech przyjdzie starość, zobaczymy co na to powie ZUS. Nawet ci, którzy mają pracę, najczęściej pracują jak niewolnicy, a pensja nie starcza im na przeżycie! I tu jest zasadniczy problem!
  Taka jest właśnie demokracja w Gołdapi, pluralizm, że właśnie wspomniana sala konferencyjna jest dla określonej opcji. Wcześniej bywali tam Żelichowski, Orzechowski… Zobaczymy teraz jak do Gołdapi zajedzie jeden z Bronkowych 16 Mercedesów i gdzie odbędzie się spotkanie.
  Ta małostkowość, sekowanie jest po prostu żenująca. Przypomina właśnie standardy putinowskie i Łukaszenki. A przecież są u nas ludzie samodzielnie myślący, tylko nie ma dla nich miejsca nigdzie!

 7. Ziom

  Ja nie rozumiem. Jest po prostu prawo i czy do Gołdapi przyjedzie pan Duda czy pan Komorowski czy pan Jarubas to jako kandydaci na urząd prezydenta, zgodnie z ordynacją wyborczą, NIE MAJĄ PRAWA odbywać spotkań przedwyborczych w pomieszczeniach Urzędów. Co innego jeśli przyjedzie do nas poseł np. Żelichowski czy senator np. Konopka. W takich przypadkach sala konferencyjna Urzędu jest dla parlamentarzysty otwarta. Bo tak stanowi prawo. I nikt tu nikogo nie dyskredytuje.

  1. YZX

   Otóż Ziom nie masz racji. Spotkanie z panem Andrzejem Dudą nie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta,ale w sali widowiskowej. A sala widowiskowa nie jest integralną częścią Urzędu Miasta.Odbywają się w niej rożne imprezy w tym seanse filmowe.Pomieszczenie – sala widowiskowa została udostępniona mieszkańcom.A mieszkańcy mają prawo korzystać nawet z sali konferencyjnej. Masz chyba własną ordynację wyborczą.

   1. Ziom

    A w którym miejscu ja napisałem, że spotkanie z p. Dudą odbyło się w sali konferencyjnej? Kłopot ze zrozumieniem tekstu? Bywa. Mój komentarz, Internauto YXZ był reakcją na wpis kogoś kto podpisał się „widz”. Ale, co ja tu tłumaczę, skoro Pan tekstu nie rozumie…

 8. obywatel

  jak sobie przypominam to goldap.org jest prywatnym portalem i to od właścicieli zależy co opublikują. I nic nikomu do tego co piszą. A jak komuś nie podoba się to zakładajcie portale i wtedy będziecie się mądrzyć. POZDRAWIAM redakcję.

 9. YZX

  Obywatelu na szczęście nie jesteś właścicielem portalu gołdap.org.pl
  Kierownictwo Redakcji udostępnia swoją strone wszystkim piszącym,przestrzegającym
  regulaminu.Nie stosuje cenzury,chyba że ktoś używa wulgaryzmów to wtedy interweniuje.
  Na koniec mam pytanie do obywatela.Czyim rzecznikiem prasowym jesteś towarzyszu ?
  Redakcji gołdap.org życzę samych sukcesów i satysfakcji z zapewnienia goldapianom( i nie tylko) możliwości wypowiadania opinii na forum publicznym,za co ja w swoim imieniu i w imieniu mojego otoczenia dziękuję.

  1. obywatel

   YZX, Ty możesz być co najwyżej moim towarzyszem broni, ale to też tylko gdy wojna, nie daj Boże, wybuchnie.

   1. xyz

    Nie mogę być twoim towarzyszem broni ponieważ ze względu na wiek zostałem wykreślony z ewidencji wojskwej.Innym towarzyszem też nie mogę być gdyż nie posiadam żadnych nałogów. Nie posiadałem też w przeszłości czerwonej legitymacji.
    Oczekuje odpowiedzi na zadane pytanie.

 10. romeczek

  wyglada na to, ze sympatie polityczne redakcji sa dosc oczywiste ale zupelne przemilczenie faktu przyjazdu drugiego wzgledem popularnosci w sondazach kandydata na najwazniejsze stanowisko w tym nieszczesnym kraju to juz zakrawa o standardy dziennikarstwa w stylu wschodnich sasiadow. Dziwnym trafem reportaze z halloween, dnia kobiet innych ferii z kazdej wioski w powiecie nie stanowia dla redakcji zadnego problemu zaloze sie, za jak przyjedzie bigosowy wujo to bedzie pelen fotoreportaz.

 11. marianm

  do romeczka:już jest,50,60 zdjęć,wszyscy zadowoleni,wreszcie mogą sie pooglądać i pochwalić fotkami z tymi którzy chcą zgody i porozumienia pod jednym tylko warunkiem,że wygra szogun i „krzesełko”

 12. Ciekawy

  Przecież każdy Wyborca może oddać głos na Kandydata, którego popiera :-). „Czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko”.

 13. Niestety jest Pan w błędzie obecna władza zrobi wszystko by nie dopuścić nikogo z poza układu. Posunie się do wszystkiego tak jak w tym przypadku z 16 lutego b. r. gdy Sąd Okręgowy w Katowicach zakończył rozpatrywanie protestu wyborczego pani Doroty Stańczyk z Wojewódzkiej Komisji Wyborczej (sygn. II NS 217/14) przeciw wyborom samorządowym sfałszowanym przez Platformę Obywatelską. Protest dotyczy 130 tysięcy ważnych głosów. Na ogłoszenie wyroku nie przybyli ani pan Andrzej Czaputa (przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Wyborczej), ani pani Barbara Suchowska – Komisarz Wyborczy w Katowicach, zarazem sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Pełnomocnika mec. Józefa Koczara zastąpił mec. Marcin Bilski.
  https://www.youtube.com/watch?v=rMebAjOCIxg

 14. widz

  Koniecznie trzeba podziękować za 5 lat pilnowania żyrandola, bo podobno wisi…
  – za wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia(kobietom aż o 7 lat!)
  – za umowy śmieciowe
  – za ochronę zdrowia
  – za podniesione podatki VAT
  – za legalizację GMO
  – za odrzucone miliony podpisów ws. obywatelskiego projektu w obronie sześciolatków, w obronie lasów państwowych
  – za zagrabienie OFE
  To tylko niektóre tu wyliczone. Mamy za co dziękować miłościwie nam panującemu! Prezydent kwitował, przyklepywał wszystko to, co PO wymyśliła przeciwko nam, swoim obywatelom. Dlatego powinniśmy bić im pokłony i wybierać na kolejne kadencje. Jeszcze będzie ostatnia pula kasy z UE do rozdania, a potem choćby potop.

 15. Ciekawy

  „Czas na zmiany” … przecież coś można zrobić w tym kraju! Czas otworzyć ludziom oczy… najgorsi są Ci, którzy obiecują a nie dotrzymują danego słowa. Może warto im podziękować i nie dać się omamić:-). Czas uświadomić Polaków:-) Ludzie są zagubieni, zdezorientowani i zniechęceni, każdy obiecuje a później ma „gawiedź” w głębokim poważaniu. Nic nie zmienia się na lepsze dla zwykłych ludzi, Ci co mają dostają jeszcze więcej, a reszta może oglądać jak się bawi elita i zasypuje stekiem bzdur. Pasują tu słowa La Marseillaise 🙂
  https://www.youtube.com/watch?v=SRd4GV2YNpU