To wyjątkowy konkurs recytatorski

konkurs_recytatorski_27„Cudze chwalicie, swego nie znacie… Poeci Warmii, Mazur i Suwalszczyzny” to wyjątkowy konkurs recytatorski, bowiem skupia się jednocześnie odkrywaniu kultury regionu. Tym razem eliminacje powiatowe odbyły się w Bibliotece Publicznej i była to już 8. edycja.

Poetów z północno-wschodniej Polski prezentowało dziewiętnaścioro recytatorów ze szkół powiatu gołdapskiego. Występowali w trzech kategoriach – klas VI, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Otwarcia eliminacji dokonały: wicestarosta Grażyna Senda oraz Irena Wojnikiewicz – kierownik Wydziału Oświaty.

Pośród tej grupy znalazł się tylko jeden chłopiec z Gimnazjum w Baniach Mazurskich.

Jurorzy (Iwona Ojrzyńska, Aleksandra Ratasiewicz, Jan Jastrzębski i Mirosław Słapik) w kategorii VI klas szkół podstawowych najwyżej ocenili Klaudię Tomasik z SP nr 1, drugie miejsce zajęła Julia Karwel z SP nr 3, trzecie – Zuzanna Śniczewska z SP nr 1.

W kategorii szkół gimnazjalnych komisji najbardziej się podobała recytacja Kamili Kaczmarskiej z gołdapskiego gimnazjum, drugie miejsce zajęła Dominika Piela z tej samej szkoły, dwa trzecie miejsca zajęli – Zuzanna Czeraszewska z Dubeninek i Mateusz Latawski z Bań Mazurskich.

W kategorii szkół pondgimnazjalnych najlepiej najwyżej oceniono recytację Zuzanny Osieckiej z gołdapskiego LO, drugie miejsce przyznano Małgorzacie Zawadzkiej z Zespołu Szkół Zawodowych, trzecie Karolinie Jankowskiej – również z LO.

Finał regionalny odbędzie się 13 marca w Olecku.

Eliminacja gołdapskie odbywały się pod patronatem burmistrza Gołdapi i starosty gołdapskiego. Część nagród ufundowało Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

Fot. Ewelina Wierkiewicz

 


Aktualności

Powiązane artykuły