Starosta na kongresie samorządowym

starosta_1Starosta gołdapski Andrzej Ciołek uczestniczył w Kongresie XXV-lecia Samorządu Terytorialnego, który odbył się 5 i 6 marca w Poznaniu. W zgromadzeniu wzięło udział ponad tysiąc samorządowców z całej Polski, reprezentujących wszystkie szczeble samorządu terytorialnego: wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, starostowie, marszałkowie, przewodniczący rad, radni i pracownicy samorządowi. Gościem Kongresu był Prezydent RP Bronisław Komorowski, który objął patronat honorowy nad obchodami 25-lecia samorządności w Polsce.

Pierwszego dnia Kongresu obyło się XIX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich, podczas którego uroczyście uhonorowano zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2014. Starosta gołdapski Andrzej Ciołek odebrał z rąk prezesa zarządu ZPP Ludwika Węgrzyna puchar oraz okolicznościowy dyplom. Powiat gołdapski w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców zajął V miejsce. Starosta dedykuje ten puchar wszystkim mieszkańcom powiatu. Warto przypomnieć, iż od trzech lat powiat gołdapski plasuje się w pierwszej dziesiątce laureatów Rankingu ZPP.

Uczestnicy Kongresu podsumowali 25 lat samorządowej Polski oraz dyskutowali o nowych wyzwaniach stojących przed samorządem. Oprócz prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który był gościem honorowym, w Kongresie udział wzięli m.in.: premier Ewa Kopacz, profesor Jerzy Buzek, minister w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński, Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki, a także członkowie rządu, posłowie i senatorowie.


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Starosta na kongresie samorządowym

 1. Czesio

  Sznowni Państwo
  czy czujecie że żyjecie w powiecie, który jest na V miejscu w rankingu powiatów polskich?
  Ja jakoś tego nie czuję, biorąc pod uwagę np. szpital, drogi powiatowe czy poziom szkół średnich. „Starosta Ciołek” (koniec cytatu) od 3 lat „nabija” w sposób sztuczny miejsce w rankingu. Powstaje pytanie w czym nasz powiat jest taki dobry? A to można sprawdzić tutaj: http://ranking.zpp.pl/index.php?action=score&ctl=ranking\Main&member=4271&edition=38 – gdzie i na czym są nabijane punkty w rankingu. Przodujemy np. w szkoleniach kadry! Ciekawe kto korzysta z tych szkoleń? Dalej punkty za gazetkę samorzadową, za członkostwo w ZPP, za założonego e-maila nadanego przez ZPP (??? – jakieś kuriozum), itd, itd.! Czyli „starosta Ciołek” (koniec cytatu) puszcza parę w gwizdek i czerpie z tego satysfakcję! Na salonach. Czy ktoś to powstrzyma? Czy będziemy czekać do następnych wyborów z ważnymi decyzjami dla naszego powiatu a „starosta Ciołek” (koniec cytatu) będzie „rządził”?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. romeczek

   niewazne za co, wazne ze wladza ludowa zdobywa nagrody i to sie liczy

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Sędzia Dred

  Dług starostwa rośnie Klub piłkarski „Tęcza”- zarżnięty finansowo, nowych inwestorów- brak, coraz więcej mieszkańców przeszukuje śmietniki.
  Co to za ranking? Tabelki i punkciki, grupy tematyczne oderwane o realiów! W naszej ocenie podstawowym kryterium działanie samorządu powinna być stopa bezrobocia, na terenie przez nim zarządzanym. Ogólnie to ściema jak za PRL-u. Tam również rozdawano sobie medale i ordery. Ale jest pewna różnica- były miejsca pracy.
  Tym czasem w 2015 roku deficyt budżetu powiatu w wysokości 1 580 332,00 zł. zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z emisji obligacji w kwocie 1 391 215,00 zł. oraz wolnymi środkami w wysokości 189 117,00 zł.http://bip.warmia.mazury.pl/powiat_goldapski/akty/193/596/w_sprawie_uchwalenia_budzetu_powiatu_na_rok_2015/

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. #3

  Nastepny polityk amator biegajacy po sali aby zrobic sobie zdjecie z kims znanym. Zenada.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Polecam dość dobry artykuł:

  http://forsal.pl/artykuly/858703,gminy-maja-dosc-powiatow-ich-likwidacja-przyniesie-duzo-pozytku.html

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Darek

  W rankingu najuboższych powiatów w Polsce ( 379) Gołdap jest na 344 miejscu.
  Był taki samorządowiec co wydawał ok 40 tys zł rocznie publicznych pieniędzy żeby nadstawiać swą pierś do odznaczeń ,a korzyści dla gminy nie było żadnych.
  Z drugiej strony „junta ” wojskowa ,która nami zarządza to niestety nasz obywatelski wybór ,ale jeszcze w tym roku możemy w drodze referendum to zmienić.
  Powoli ale skutecznie gołdapianie uczą się demokracji.Brakuje silnych,stanowczych liderów . Darek

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...