Ranking lokat bankowych w maju 2015 roku – gdzie najlepiej oszczędzać?

Rynek usług bankowych w Polsce jest bardzo bogaty w oferty produktów oszczędnościowych. Dominują głównie lokaty terminowe i konta oszczędnościowe. To właśnie te sposoby na oszczędzanie są najpopularniejsze wśród Polaków. Głównym powodem jest zapewnienie przez te produkty bankowe bezpieczeństwa i osiągnięcia zysku.

Nie wszystkie lokaty mogą zagwarantować atrakcyjne zyski. Tylko najlepsze oferty lokat bankowych są rzeczywiście opłacalne. W tej chwili, po obniżkach stóp procentowych, oprocentowanie depozytów bankowych nie zachwyca. Najwyższe oprocentowanie na lokatach wynosi 4%, a na konta oszczędnościowych ok. 3%. Przyjrzymy się jakie konkretne oferty banków są obecnie najatrakcyjniejsze.

Najlepszą lokatą na rynku w chwili obecnej jest depozyt w ofercie Idea Banku. Lokata ta gwarantuje oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku. Termin zapadalności tego depozytu wynosi trzy miesiące. Bank nie wymaga od klientów zakładających lokatę, otwierania równocześnie rachunku bankowego. Lokata jest dostępna drogą internetową, a minimalnie na depozyt można wpłacić 1 tys. zł

Identyczne oprocentowanie jak na lokacie Idea Banku – czyli 4% w skali roku – można znaleźć w banku BGŻ Optima. Depozyt jest otwierany na okres 3 miesięcy. Bardzo korzystnym rozwiązaniem dla klientów jest możliwość wcześniejszej wypłaty oszczędności, bez tracenia naliczonych odsetek. Lokata ta działa na podobnych zasadach jak konto oszczędnościowe. Depozyt BGŻ Optima jest dostępny przez Internet.

Nieco niższe oprocentowanie zapewnia na swojej lokacie Getin Bank. W przypadku tej oferty możemy wpłacić oszczędności na depozyt oprocentowany na 3,5% w skali roku. Lokatę można otworzyć na czas 2 miesięcy. Minimalnie na lokatę można wpłacić 500 zł. Maksymalna wpłata wynosi 10 tys. zł. Klient zrywając lokatę przed czasem, czyli wypłacając oszczędności przed upłynięciem terminu zapadalności, nie traci należnych już odsetek. Lokatę można założyć korzystając z Internetu.

Pozostałe oferty lokat i kont oszczędnościowych dostępnych w polskich bankach nie posiadają oprocentowania wyższego niż 3%. Wszystko za sprawą niskich stóp procentowych. Jednak pomimo tego, wciąż opłaca się zakładać oprocentowane depozytu, ponieważ inflacja znajduje się na poziomach dotąd nie notowanych w historii Polski po 1989 roku.


Aktualności

Powiązane artykuły