Od 30 lat działają na terenie gminy Dubeninki

b_b_1Od 15 marca stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” oraz działająca przy stowarzyszeniu grupa nieformalna „Rominczańsko zakręceni” w Dubeninkach rozpoczęła realizację kolejnego projektu pod nazwą „Suwalskie pieśni na mazurskiej ziemi – Jubileusz 30 – lecia pracy twórczej zespołu „Rominczanie”. Realizację projektu wspiera finansowo Powiat Gołdapski oraz Wójt Gminy Dubeninki.

Projekt ma na celu ukazanie dorobku, historii i działań zespołu „Romniczanie” od 30 lat działającego na terenie gminy Dubeninki. Jednym z działań będzie wydanie albumu, odzwierciedlającego historię zespołu z opowieściami obecnych członków zespołu, ludzi, którzy kiedyś w nim śpiewali, a także wypowiedzi osób związanych z zespołem. Historie te powstaną podczas spotkań członków zespołu ze sobą, jak i ludźmi, którzy wcześniej do zespołu należeli. O wspomnienia poproszone też zostaną osoby i instytucje, które na przestrzeni 30 lat działalności zespołu z nim współpracowali. Zebrane zostaną także zdjęcia, ukazujące historię zespołu oraz przeprowadzona sesja fotograficzna zespołu w naturalnych plenerach Puszczy Rominckiej. Efektem tych działań będzie wystawa fotograficzna, prezentowana w różnych miejscach województwa. Zespół zaprezentuje swoją działalność podczas wielu spotkań z mieszkańcami gminy Dubeninki, w tym na zorganizowanym w dalszej kolejności pikniku „Noc świętojańska nad Bludzianką”, ale także na wielu innych spotkaniach na terenie powiatu i województwa warmińsko-mazurskiego. Podsumowaniem wszystkich działań będzie uroczystość jubileuszowa 30 – lecia pracy twórczej zespołu. Podczas tej uroczystości promowany będzie wydany album, prezentowana wystawa fotograficzna, odbędzie się też koncert zaproszonych zespołów z terenu Suwalszczyzny i Mazur. Kolejnym ważnym rezultatem będzie też promocja naszego miejsca na ziemi – Dubeninek, które w 2015 roku obchodzić będzie swoje 400 – lecie istnienia.

Pierwsze wystąpienie zespół ma już za sobą. Właśnie 15 marca „Rominczanie” śpiewali pieśni wielkopostne na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury i zespołu „Prząśniczki” w Kowalach Oleckich. Na kolejny koncert zapraszamy do Gołdapi w dniu „Eko – pikniku”.

b_b_2

 

Powiązane artykuły