Mali rycerze z trójki odnieśli zwycięstwo

Siatka Ełk 3W środę, 11 marca na deskach hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku rozegrano Mistrzostwa Rejonu VI w „Dwójkach” Siatkarskich Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego. Wystąpiły cztery drużyny: SP 4 Ełk, SP 4 Giżycko, SP 3 Olecko i SP 3 Gołdap.

Turniej „2” czyli chłopców rocznika 2004 i mł. przyniósł ogromny ładunek emocji. Gołdapski cały zespół grający w bardzo młodym składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Piotr Górski, Oskar Stalewski, Oskar Kozłowski i Alan Budziejko dał z siebie wszystko, zwłaszcza w końcówce zagrał na maksymalnych obrotach i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. A nie było łatwo bo gospodarze oraz dwie inne ekipy wychodziły ze skóry by wyrwać zwycięstwo. Adepci z „trójki” na początek pokonali 2:0 (25:18, 25:16) Szkołę Podstawową Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku. Następnie puścili w dwóch setach do 18 i 10 Szkołę Podstawową Nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku. Na koniec poszli za ciosem i wygrali również 2:0 (25:21, 25:20) ze Szkołą Podstawową Nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku.

– Umiejętności taktyczno-techniczne jakie zademonstrował na parkiecie ten zespół rzadko spotyka się u zawodników w tym wieku – twierdzi trener.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczała pani dyrektor SP 4 w Ełku – Wanda Wojnowska. Jest to trzeci zespół z SP 3 Gołdap (po trójkach i czwórkach), który zdobył awans do półfinału województwa, który odbędzie się już w kwietniu. Mistrzostwa zorganizował Koordynator Sportu Szkolnego Miasta Ełku – Dariusz Szumski.

 

KLASYFIKACJA:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 4 Ełk,

3. SP 4 Giżycko,

4. SP 3 Olecko.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Mali rycerze z trójki odnieśli zwycięstwo

 1. ObserwatorG

  Gratulacje zawodnikom, trenerowi i dumnym rodzicom!Pozostali czapki z glowy!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Julia

  Gratulacje chłopcy! Ukłony dla trenera!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...