Wydaje się, że to było wczoraj

gimnazjum_15_11Z udziałem wojewody Mariana Podziewskiego odbywały się w piątek obchody 15-lecia Gimnazjum Samorządowego im. Noblistów Polskich. Spotkanie składało się z dwóch części – bardziej uroczystej, którą rozpoczęła dyrektor Bożena Kalinowska i tej bardziej na luzie, z piosenkami, tańcami, satyrycznym przedstawieniem i prezentacją szkolnych projektów.

A jest się czym pochwalić. W gimnazjum aktywnie działają harcerze, nie zapomina się o turystyce, sporcie, ratownictwie medycznym, konkursach i żywym słowie. Tradycją już są akcje gimnazjalne propagujące kulturę słowa wraz z kulturą osobistą. Szkolna biblioteka skupia się nie tylko na wypożyczaniu ale też na działalności kulturalno-oświatowej.

Z rąk przedstawicieli samorządów laureaci konkursów i aktywni sportowcy otrzymali upominki książkowe.

Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko z domowymi wypiekami.

Wśród zaproszonych gości, oprócz samorządowców i przedstawicieli samorządu rodziców, znaleźli się też poprzedni dyrektorzy – Romulus Germaniuk i Mirosław Sidor.


Aktualności

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “Wydaje się, że to było wczoraj

 1. zofia

  Przez ostatnie 25 lat burmistrzem Gołdapi był Marek Miros. Bez niego tego gimnazjum by nie było. Dzwoniłam do niego i pytałam, czy był zaproszony. Nie był. Czy organizatorom nie jest wstyd?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. ...

  Nie byłoby gimnazjum w Gołdapi ? Co za brednie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Karol

  W Gołdapi powinny być dwa gimnazja. Pomysł na utworzenie tylko jednego był złym pomysłem. Jak można było taką masę młodych ludzi w trudnym wieku wsadzić do jednego budynku?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. obcy

  Pani Zofii niewątpliwie chodziło o umiejscowienie „tego gimnazjum” w efekcie „rewitalizacji obiektów pokoszarowych” w czym zasługa Marka Mirosa jest niewątpliwa, a nie o reformę oświaty . Natomiast o ilości gimnazjów w Gołdapi… A może trzy? Tak jak szkoły podstawowe. Ale w tym wypadku to tym powinien zająć się nowy burmistrz bo jak na razie to to co robi kojarzy mi się z chaotycznym „sprzątaniem rejonów”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Elmo

   A skąd to przekonanie że „niewątpliwa zasługa”? Z tego co pamiętam lansowana była opcja przekształcenia jednej ze szkół podstawowych w gimnazjum.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. obcy

  Panie Elmo, to nie jest przekonanie, to jest fakt. I faktem jest basen i następny budynek w którym jest biblioteka, szkoła muzyczna i mają siedzibę instytucje pozarządowe. Natomiast p r z e k o n a n i e mam takie, że razi Pana imię i nazwisko Marka Mirosa. Jestem człowiekiem otwartym na ustępstwa. Napiszę tak: jest to niewątpliwa zasługa gołdapskiego samorządu w okresie kiedy burmistrzem Gołdapi był Pan Marek Miros. Teraz dobrze? A lansować to sobie można …

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Ratrr

  W ostatniej chwili były pieniądze sprzed-unijnego finansowania. I to zasługa ówczesnych radnych.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. tak

  marek miros – historia… oprócz jasnych – bardzo wiele ciemnych punktów.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Andrzej

  Do „obcy”.Być może „obcy” jest człowiekiem otwartym ,ale chyba nie dość wykształconym skoro pisze pan z dużej litery ,przed imieniem i nazwiskiem.
  A powszechniak to „obcy”ukończył ?
  Obywatele pokazali Markowi Mirosowi czerwoną kartkę 16 listopada 2014 nie chcąc jego w życiu publicznym naszej gminy.Czy to nie wymowna ocena ? Andrzej

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. obcy

  Do „ Andrzej ”. Nienawiść do P a n a M a r k a M i r o s a wpływa ujemnie na Andrzeja zdrowie, Andrzej usiądzie i Andrzej głęboko pooddycha. Od kiedy to wyniki wyborów samorządowych wpływają na wykluczenie z życia publicznego? Czterdzieści cztery procent wyborców, którzy głosowali na P a n a M a r k a M i r o s a , Andrzej też wykluczy z życia publicznego?! I co ma wykształcenie do szacunku? Oddychanie pomogło? Może Andrzejowi jest potrzebny lekarz? Spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten obcy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Andrzej

  Do „obcy” Kretyńskie komentarze proszę zostawić dla swojego środowiska,zaślepionych ignorantów ,którzy sprzyjali mirosowej patologii.
  Jeżeli ktoś nie dostrzegał jak były Burmistrz trwonił miliony ,naszych-publicznych pieniędzy i co pozostawił po sobie znaczy jest dotknięty ślepotą społeczną albo jak wyżej ignorantem.
  Szkoda ,że nowy Burmistrz nie realizuje swoich obietnic ponieważ to co się odkrywa w urzędzie ewidentnie kwalifikuje się na sprawę karną przeciwko Markowi Mirosowi i wielu urzędnikom.Już dotychczas wierny Kuskowski odsłania pewne schematy działania.Może w sprawie Pięknej Góry coś wreszcie wyduka.? Andrzej

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...