Zimowisko w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi

zimowisko_16W dniach 26 – 30 stycznia Stowarzyszenie Emerytowanych Policjantów w Gołdapi we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zorganizowało dzieciom zimowisko „W krainie fantazji”.

Z zimowiska korzystało 41 dzieci z gołdapskich podstawówek, miejscowego gimnazjum, a także z Grabowa. Opiekę sprawowali nauczyciele z „Dwójki”, instruktorzy ZHP, pani Emilia – ratownik medyczny i kadra pomocnicza – harcerze starsi.

Celem zimowiska był aktywny wypoczynek, bez tabletów, komputerów, gier multimedialnych, a także uświadomienie, jak dobre jest życie bez nałogów, agresji.

W ciągu pięciu dni, w godzinach 10.00 – 16.00, dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych, wyprawach terenowych i ogniskach (kulig w lesie Kumiecie, jazda na sankach, wyprawa na basen), konkursach, śpiewankach, wycieczkach do Białegostoku (Teatr Lalek, Muzeum Wojska, Mc Donald) i Żytkiejm ( zajęcia przyrodnicze z panią Anią Naruszewicz i Henrykiem Bazylewiczem oraz dokarmianie zwierząt w Puszczy Rominckiej), w warsztatach profilaktycznych. Miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, pogłębienia wiedzy z zakresu historii regionu, obcowania z przyrodą i… zawiązania nowych przyjaźni.

Wypoczynek został wsparty finansowo przez Fundację Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi i Gminną Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gołdapi, za co ogromnie dziękujemy.

 


Aktualności

Powiązane artykuły