Skorzystali z zimowych atrakcji

zimowe_1Korzystając z zimowej aury dzieci z klasy 2b z Sp3 w Gołdapi pod kierunkiem wychowawczyni Sylwii Kurpios-Sawickiej miały okazję sprawdzić się w jeżdżeniu na nartach, łyżwach i sankach. Odbywało się to podczas zajęć zorganizowanych tej zimy na Pięknej Górze, lodowisku OSiR i szkolnym boisku „Trójki”.

Dla większości dzieci zajęci te były pierwszym spotkaniem z nartami i łyżwami. Tuż po udzieleniu instrukcji wszyscy ruszyli z ochotą do ruchu. Mimo upadków na twarzach dzieci gościł uśmiech. Trudności nie zniechęcały młodych sportowców. Już po godzinie uczniowie poruszali się dość swobodnie. Dzieci, zaskoczone własnymi efektami nauki, nie chciały zejść ze stoku i lodowej płyty. Wielką radość sprawiły im swobodne zjazdy i samodzielne korzystanie z wyciągu narciarskiego. A w zabawach na lodowisku najbardziej podobała im się gra w hokeja.

Zachęceni do szusowania na nartach oraz do jazdy na łyżwach uprawiali te sporty w czasie ferii zimowych. Jazda na nartach okazała się być faworytem wśród zimowych sportów dla zdecydowanej części uczniów. A kiedy śnieg pozwolił się lepić, drugoklasiści udali się na szkolny plac. Tam ulepili bałwany. Szczególną uwagę zwracał ulepiony przez nich Eskimos. Zabawy na sankach, obserwacja śniegu pod lupą, rzucanie śnieżkami do celu okazały się dla dzieci również dużymi zimowymi atrakcjami.

Frajdy nie było końca. Dzieci, z kolorami na policzkach, po długiej zabawie na śniegu, pytały „Dlaczego byliśmy tak krótko?”. Wychowawczyni, rodzice i dzieci dziękują paniom Patrycji Magielnickiej i Agnieszce Wielgus oraz panu Pawłowi Włodarczykowi za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas zajęć.

Karolina Rzędzian


Aktualności

Powiązane artykuły