Przyjaciele Przyrody z „dwójki” informują: EKOWALENTYNKOWY ZAWRÓT GŁOWY

DSCN5685Wspaniały wynik (5 DUŻYCH KARTONOWYCH POJEMNIKÓW) uzyskaliśmy jako lokalni koordynatorzy Ogólnopolskich EKOWALENTYNEK 2015 . Pracowali wszyscy i dorośli i dzieci .W akcji wzięły udział wszystkie klasy i grupy przedszkolne z naszej szkoły wraz z nauczycielami.

Przybyły grupy zorganizowane między innymi: Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej „Słoneczny Dom” w Gołdapi, Koło Łowieckie „Granica”, Nadleśnictwo Gołdap, Niepubliczne Przedszkole „Bajka”, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, Klub fitness ze Spółdzielni Mieszkaniowej w Gołdapi i wielu mieszkańców naszego miasta.

Z satysfakcją przyjmowaliśmy zużyte baterie i zamienialiśmy je na słodkie niespodzianki, którymi sprawiliśmy wszystkim radość . Stwierdziliśmy ,że nasza akcja podoba się wszystkim.

Otrzymaliśmy gratulacje i usłyszeliśmy wiele ciepłych słów uznania od dorosłych.

Fajnie było tak przyjmować baterie i zamieniać je na serduszkowe lizaki oraz niespodzianki.

Ale najbardziej cieszy się Ziemia bo przecież Każdy z nas „Podarował jej serce”.

Zaś Gołdap udowodniła, że kocha recykling.

ZAKRĘTKOWE SZALEŃSTWO

Sympatię można wyrażać na wiele sposobów. Czasem od kwiatka, słodyczy czy pocztówki ważniejsza jest konkretna pomoc. Dziś właśnie w taki konkretny sposób okazaliśmy sympatię i wsparcie Kubie, uczniowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi . Każdy, kto na przerwach przyniósł plastikowe zakrętki do „zakrętkowego kącika” przygotowanego przez klasę III b, losował drobny upominek. W ten sposób zebraliśmy 46 kg plastiku. Wszystkie zakrętki trafią do rodziców Kuby, a uzyskane pieniądze z ich sprzedaży umożliwią chłopcu dalszą rehabilitację.

Dziękujemy Partnerom akcji za pomoc w organizacji zbiórki i recyklingu zużytych baterii!


Aktualności

Powiązane artykuły