Owocny półfinał siatkarzy z SP 3 Gołdap

Drużyna SP 3W czwartek, 19 lutego wszystkie oczy miłośników siatkówki zwrócone były na halę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi, która gościła półfinalistów województwa warmińsko-mazurskiego w „Trójkach” dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. Rozgrywki odbywają się w ramach Szkolnego Związku Sportowego, a schemat nakazywał rozgrywanie meczów dwoma trójkami.

To znaczy, że pierwszego seta gra inna trójka zawodników co w secie drugim. W ostatniej chwili z gry zrezygnowały zespoły ze Szczytna, Olecka i Pisza. W bezpośrednim meczu dziewcząt lepsze okazały się podopieczne Iwony Kochanowskiej z SP 4 Giżycko, które pokonały 2:0 (25:19, 25:19) – SP 6 Ełk. W turnieju półfinałowym chłopców zagrali gospodarze ze Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy byli bardzo gościnni, ale nie na boisku, gdzie udowodnili swą wyższość, choć na zwycięstwo musieli mocno zapracować. Piątoklasiści oraz w większości młodsi siatkarze, grając w składzie: Kamil Jabłoński, Kacper Taudul, Tymoteusz Walc, Piotr Górski, Szymon Krusiński, Oskar Stalewski, Dominik Paszkiewicz i Kacper Soroka pokonali 2:1 (25:16, 22:25, 15:9) – SP 4 Giżycko oraz 2:1 (25:19, 26:28, 15:9) – SP 4 Ełk.

– Chłopcy efektywnie finalizowali kontrataki, przekuli treningi w mecz. Znakomicie radził sobie atakujący Kacper Taudul. Świetne wrażenie pozostawili po sobie dwaj trzecioklasiści. Drugie miejsce w turnieju zajęli ełczanie po wygranej 2:1 z Giżyckiem. Reprezentacja gołdapskiej „trójki” po raz kolejny zagra w najlepszej szóstce w województwie i ma realne szanse na tytuł mistrzów Warmii i Mazur. Uczestnicy otrzymali gustowne puchary, a najlepsi na parkiecie – statuetki. Byli to: Marlena Skórnóg (SP 4 Giżycko), Kacper Taudul i Kamil Jabłoński. W pełni na to zasłużyli postawą na boisku. Organizatorem Półfinału Mistrzostw Województwa był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, UKS „Trójka” Gołdap przy Szkole Podstawowej Nr 3 i UKS Jantar Gołdap.

 


Aktualności

Powiązane artykuły