Gołdapianka na Magadanie

Pani Anna N (swoje nazwisko woli pozostawić anonimowe), gołdapianka, aktualnie mieszkająca w Warszawie, podróżniczka z zamiłowania, jest jedną z grupy osób planujących samochodową wyprawę na Syberię. Zamieszczamy jej list, zachęcając jednocześnie do zapoznania się z szczegółami wyjazdu na stronie facebooka.

Warto mówić o swoim, warto swoje promować…”

Witam!

W lipcu 2015 roku wyruszę jako członek ośmioosobowej ekipy na wyprawę z miejscowości Piątek, będącej geometrycznym środkiem Polski do Magadanu. Spróbujemy pokonać tę trasę 2 samochodami Nissan Patrol. Całość to 26 tys. km w dwa miesiące po końcach świata. Syberiady podróżnicze kończą się najczęściej na Bajkale lub stolicy Buriacji Ułan-Ude… Podróżując koleją transsyberyjską niekiedy podróżnicy decydują się na dotarcie do Władywostoku. Jak to ktoś określił „więcej turystów było na Mount Evereście i biegunie, niż na Kołymie”.

Nasza załoga, jak już wspominałam, to 8 osób. Członkowie wyprawy pochodzą z rożnych zakątków Polski, czym innym zajmują się na co dzień. Co nas łączy? Łączy nas pasja podróżowania w nieznane. Warto też wspomnieć, że jedna z uczestniczek będzie miała jedyną chyba w swoim życiu okazję odwiedzić miejsce zsyłki na Syberię jej dziadków.

Przedsięwzięcie nabiera rozpędu włącznie z medialnym ogólnopolskim. Patronatem medialnym objęła nas już Telewizja Szczecin oraz Radio Eska. Ponad 500 osób polubiło naszą stronę na Facebooku mimo, że strona funkcjonuje dopiero miesiąc.

Patrząc na naszą stronę na Facebooku po prostu zazdrość mnie ścisnęła, jak pięknie promuje się lokalna Telewizja i przy okazji Szczecin. Pomyślałam wtedy, że może warto byłoby zaangażować jakieś media z mojego miasta rodzinnego. Może byłoby to w jakiś sposób interesujące dla gołdapian i pomagało w promocji regionu. (…)

W celu zapoznania się z naszą wyprawą zapraszam na stronę Wyprawa z Piątku do Magadanu zamieszczoną na Facebooku. Strona samej wyprawy niestety jest jeszcze w przygotowaniu, zatem proszę o wyrozumiałość dla podróżników-pasjonatów.

Link do strony:

https://www.facebook.com/pages/Wyprawa-z-Pi%C4%85tku-do-Magadanu/688291664620671?sk=timeline&ref=page_internal

Jeżeli w jakikolwiek sposób wyda się Państwu temat naszej wyprawy interesujący proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Anna N.


Aktualności

Powiązane artykuły