Ferie zimowe nie muszą być nudne, czyli „kto potrafi z trudnych rzeczy uczynić łatwe”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPodczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Lisach, jak co roku, nie zabrakło atrakcji. W efekcie współpracy nauczycieli i rodziców udało się zorganizować zajęcia tak, by każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie. Staraliśmy się, by były one różnorodne, ale też interesujące.

Wypoczynek zimowy w naszej szkole rozpoczął się od zajęć artystycznych. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych, próbowały swych sił w zabawie pt. „Karaoke z językiem angielskim”, wytrwale ćwiczyły poszczególne figury podczas tańczenia zumby.

Uczniowie mieli możliwość wcielenia się w role małych naukowców na zajęciach pt.„Badam – odkrywam”. Podczas wykonywania prostych doświadczeń rozwiązywali wiele zagadek i sprawdzali w praktyce niektóre zasady działania tego, co nas otacza.

Nie zabrakło też zajęć sportowych. Rywalizacja klas w turnieju unihokeja wzbudziła zainteresowanie u sporej grupy młodych ludzi. Zaangażowanie w grę było niemałe, co chwalimy, bo przecież ruch to zdrowie.

Na koniec szkolnych ferii wszyscy udali się na zorganizowany przez rodziców kulig. Pogoda dopisała, śniegu spadło sporo, więc sanna trwała długo. Zarówno dzieci, jak i dorośli czuli się doskonale podczas podziwiania zimowych krajobrazów i w trakcie zabaw na śniegu. Po powrocie z przejażdżki chętni zebrali się wokół ogniska, przy którym można było posilić się własnoręcznie upieczoną kiełbaską.

Dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nadzieja” w Lisach zorganizowane zostały dodatkowe warsztaty. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję podpatrzeć, jak wyrabia się drobne przedmioty z drewna. Mogli wykonać zabawki w dawny, tradycyjny sposób, albo upiec chleb i podpłomyki. Warsztaty te pokazały najmłodszym, czym jest rękodzieło oraz przybliżyły im zagadnienia z zakresu historii i kultury naszego regionu.

Organizacja ferii zimowych ma służyć przede wszystkim aktywności pozaszkolnej dzieci. Cieszymy się, że tyle osób zainteresowało się zaproponowanymi przez nas sposobami spędzenia wolnego czasu i nie przesiedziało go przed ekranami telewizorów czy komputerów. Nasi uczniowie co roku przekonują się, że aktywność może wiązać się z przyjemnością, a ferie wcale nie muszą być nudne.

K. Wysocka


Aktualności

Powiązane artykuły