„Dyniowe Królestwo” w bibliotece

dynie_15„Dyniowe Królestwo” – Pod takim hasłem upływał listopad 2014 w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. W tworzeniu „Dyniowego Królestwa” wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. Każdej klasie zostały przydzielone zadania.

Pięciolatki wykonały płaskie prace plastyczne obrazujące dynie. Zerówki stworzyły przestrzenne prace przedstawiające to samo warzywo. Dyniowi królowie to dzieła klas pierwszych, a królowe klas drugich. Klasy trzecie natomiast przelały na papier twórczość literacką. Trzecioklasiści pisali wiersze i opowiadania z dynią w roli głównej.

Wszystkie te dyniowe dzieła znalazły miejsce w bibliotece, do której na zaproszenie bibliotekarki przyszli uczniowie najmłodszych klas w szkole, odwiedziły ją również przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 1, by obejrzeć wystawę prac dyniowych, wysłuchać utworów napisanych przez uczniów klas trzecich, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat witamin, owoców i warzyw. Dzieci podczas tego spotkania uzyskały wyczerpującą odpowiedź na pytanie: „Dlaczego warto je jeść?”

Spotkanie w bibliotece było również okazją, by spróbować pysznego dyniowego ciasta i obejrzeć wystawę prac konkursowych pod hasłem „Moje ulubione owoce i warzywa”. Konkurs zorganizował Mały Samorząd Uczniowski wraz z biblioteką. Oba przedsięwzięcia miały na celu promocję zachowań prozdrowotnych.

Justyna Kołodziej


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “„Dyniowe Królestwo” w bibliotece

  1. Gołdapianka

    Pomysł rewelacyjny!Gratuluję.