Z granicy…

kontrola_graniczna_2013_mW weekend lądową granicę Rzeczpospolitej Polskiej z obwodem kaliningradzkim przekroczyło ponad 43 000 podróżnych. 7 osobom nie zezwolono na wjazd do Polski ze względu na brak ważnej wizy lub dokumentu pobytowego.

Trzykrotnie kontrolerzy ujawnili fałszywe polisy ubezpieczeniowe pojazdu. Dwa przypadki dotyczyły dokumentów wydanych na zupełnie inne samochody. Natomiast ob. Rosji przekraczający granicę w Gołdapi okazał polisę, w której przeprawiono datę jej ważności. Długopisem próbowano z 3 zrobić 8.

W Bezledach zatrzymano podróżnego, którego pojazd figurował w bazie danych. Auto sprawdzono pod kątem legalności pochodzenia. Widoczna była ingerencja w polu VIN. Ford został zatrzymany. Szacunkowa wartość auta wynosi około 6 000 zł.

Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Gronowie, podczas odprawy zatrzymano obywatela Rosji, który był poszukiwany przez sąd do wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności za nieuiszczenie grzywny.

W Gołdapi do odprawy granicznej podjechał 24 letni mężczyzna, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. „Nielegalnego” kierowcę również zatrzymano i przekazano Policji. (Red. W-MOSG)


Aktualności

Powiązane artykuły