Wyśmienity występ duetu Kamil Jabłoński / Tymoteusz Walc

minisiatkowka_1Na szóstkę spisali się najmłodsi adepci mini siatkówki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. W sobotę, 17 stycznia, duet Kamil Jabłoński i Tymoteusz Walc pod kierunkiem Łukasza Tarasiewicza w Towarzyskim Międzywojewódzkim Turnieju Mini Siatkówki „Dwójek” Chłopców w Suwałkach (rocz. 2004 i mł.) zajęli pierwsze miejsce, a na ich szyjach zawisły medale ze złotego kruszcu.

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 10 im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach, w szranki stanęły aż 24 zespoły z Sokółki, Moniek, Suwałk, Ełku i Gołdapi. Dla praktycznie wszystkich uczestników były to pierwsze poważne zawody sportowe. System rozgrywek przewidywał trzy etapy. Zespoły rozgrywały po jednym secie do 15 punktów, przy zachowaniu minimum dwóch „oczek” przewagi. Po rozegraniu 112 meczów zwycięzcą turnieju okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Gołdapi (Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc), która pokonała po doskonałym finałowym meczu 15:12 pierwszy zespół SUKSS Suwałki (Oliwier Jurkun, Patryk Ostaszewski). Trzecie miejsce zdobył trzeci zespół SUKSS Suwałki (Adrian Bugieda, Paweł Michaluk), który w decydującym starciu pokonał 15:11 zespół SP 2 Mońki 1 (Karol Sulewski, Patryk Kuc).

– Na zwycięstwo „Trójki” złożyły się cztery czynniki: perfekcyjne przygotowanie, niezwykła siła, wszechstronność i błyskotliwa gra w ataku. Bonusem były świetne zagrywki. – mówi trener Łukasz Tarasiewicz. Był to doskonały przystanek w treningach, bowiem już za parę tygodni ci chłopcy rozpoczną walkę o tytuły mistrzowskie Warmii i Mazur. Mecze rozgrywane były o każde miejsce w turnieju. Z dobrej strony zaprezentowali się najmłodsi adepci „Trójki”, będący jednocześnie najmłodszymi zawodnikami w całym turnieju (trzecioklasiści i młodsi), którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w mini siatkówce. 18. miejsce przypadło parze Oskar Stalewski i Michał Ostrowski, a 20. miejsce parze Alan Budziejko/Oskar Kozłowski. Na 23. miejscu zawody zakończyli chłopcy: Dominik Paszkiewicz i Kacper Soroka. Warto zaznaczyć, że wszyscy zawodnicy pokazali bardzo wysokie umiejętności techniczne, wielką wolę walki i zaangażowanie. Najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami i medalami, a wszystkie drużyny dyplomami. Organizatorem międzywojewódzkiego turnieju był Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Wyśmienity występ duetu Kamil Jabłoński / Tymoteusz Walc

 1. Waldek

  Gratulacje.Tak trzymać Łukasz, nie zważaj na krytykantów i wiecznie niezadowolonych, niech talenty siatkarskie w Gołdapi rozwijają swoją pasję w gołdapskiej akademii siatkówki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. #1

  Mlodzi zajeli 18, 20, 23 miejsce a gosciu pisze ze prezentowli super umiejetnosci techniczne itp. Sam sobie udziela wywiadu i sam ocenia swoja prace. Ja tego nie kupuje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Julia

   A nie zauważyłeś, że zajęli też pierwsze miejsce? Zamiast hejtować powinieneś pogratulować chłopakom i ich trenerowi. Brawo chłopcy i gratulacje dla Pana Łukasza.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. Sędzia Dredd

  Gratuluję chłopakom, którzy zajęli I miejsce. Pozostałym życzę lepszych sukcesów. Trener – do roboty, żeby więcej było miejsc w czubie a nie w ogonie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Kibic

  Brawo chłopaki!!! Gratulacje dla Was i trenera!!! A krytykującymi komentarzami się nie przejmujcie. Miejsca 18-23 z pewnością są do poprawy, życzę wytrwałości w dążeniu do jak najlepszych wyników. Polska też od razu nie została mistrzem świata:)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Prezes

  Wszystkim młodym zawodnikom bez względu na miejsce, za chęci, za wolę walki i ogromne zaangażowanie dalszych sukcesów życzą piłkarze ręczni z UKS Jaćwingowie Gołdap.Łukasz robisz wspaniałą robotę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...