Sesja z udziałem wojewody

sesja_8Gościem piątkowej sesji Rady Miejskiej był wojewoda Marian Podziewski. Radni zatwierdzili 7 uchwał dotyczących m.in. planów pracy komisji i Rady Miejskiej. Burmistrz Tomasz Luto w swoim wystąpieniu poinformował o planach związanych z organizacją Urzędu Miejskiego.

Jedną z istotnych zmian (i wydaje się – praktyczną) będzie utworzenie na parterze magistratu biura obsługi klienta i przeniesienie kasy na ten sam poziom. Zmniejszono znacznie diety członków rad nadzorczych spółek gminnych. Burmistrz poinformował też o tym, że do końca 2015 roku na ul. Kolejowej jedna z firm budowlanych powinna rozpocząć budowę bloku mieszkalnego oraz o projekcie przeniesienia Urzędu Miejskiego do budynków pokoszarowych, tak by nie dezorganizowało to funkcjonowania Biblioteki Publicznej i Szkoły Muzycznej. Ta ostatnia propozycja jest na razie na etapie dyskusji i obliczeń dotyczących kosztów adaptacji.

W trakcie interpelacji radny Ryszard Wrzosek zaproponował, by wyliczyć, ile wynosi koszt eksploatacji pomieszczeń udostępnianych w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym organizacjom pozarządowym.

Interpelacje radnego Piotra Wasilewskiego skupiły się na prośbie dotyczącej uporządkowania i uaktualnienia portalu goldap.pl, zwłaszcza Biuletynu Informacji Publicznej. Jego zdaniem jest możliwe by sesje były transmitowane w internecie na żywo.

Temat podchwycił w swoim wystąpieniu wojewoda Marian Podziewski: Administracja rządowa działa na zasadzie elektronicznego zarządzania.

Mimo to początek wystąpienia wojewody nie był w takiej tonacji. Gość nie krył bowiem swojego rozgoryczenia sytuacją jaka zaistniała po wyborach samorządowych. Jeden z byłych gołdapski samorządowców, jak to ujął wojewoda: W mediach publicznych nalegał do odwołania Mariana Podziewskiego z funkcji.

Wojewoda przypomniał też, że kilka ważnych, dla funkcjonowania i wizerunku Gołdapi przedsięwzięć, nie zaistniałoby bez jego starań, choćby: budowa nowej komendy KPP, siedziby weterynarii i trzeciego etapu rozbudowy terminalu przejścia granicznego.

Zasugerował by korzystać z programu przebudowy dróg lokalnych i kolejnego rozdania funduszy europejskich: W całym województwie samorządy wprowadzają oszczędności, by móc korzystać z funduszy europejskich.

W punkcie zapytania radnych przewodniczący Andrzej Pianka zapytał – dlaczego nie świeci się część lamp przy chodniku prowadzącym do Pięknej Góry? Jak poinformował wiceburmistrz Jacek Morzy – nie jest wykluczone, że podziemny kabel jest przerwany i w takim wypadku naprawa będzie możliwa wiosną. Pod koniec sesji głos zabrał Andrzej Tobolski, proponując by zajęto się położeniem tartanu na bieżni stadionu.

Piątkowa sesja trwała równo dwie godziny.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “Sesja z udziałem wojewody

 1. cezar

  Przeniesienie Urzędu do budynku gdzie funkcjonuje Biblioteka i Szkoła Muzyczna, także kilka innych instytucji? Już widzę te zachwycone twarze pracowników Urzędu, którzy wykonując swoje codzienne obowiązki od wczesnych godzin przysłuchują się rzępoleniu początkujących muzyków… bo lekcje w tej szkole wcale nie są po południu!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. gal

  Ponieważ mamy weekend to kawał o sytuacji w Polsce.
  Ch., d. i leming na kamieni kupie.
  Korupcja w ministerstwach, Sądzie Najwyższym i Komendzie Głównej Policji, służba zdrowia i pigułki „dzień po”, praca do us.anej śmierci, stocznie, firmy budowlane, terminal LPG, gaz łupkowy, lasy, kolejka na Kasprowy Wierch, Giewont bez krzyża, Nazi matki i nazi ojcowie w TVP, pomnik Czterech Śpiących, zdewastowane miejsce kaźni w siedzibie NKWD na ul. Strzeleckiej 8, Pendolino, Amber Gold , burłacy i Józef Bąk, Staruch, Sowa i Przyjaciele, Złoty Melon itd.,itp.

  Siedzi leming na kamieni kupie i myśli. Zaciekawiło to przechodzącego turystę:
  – Co tak myślicie?
  – Waham się.
  – Czemu się wahacie?
  – Wczoraj z żoną byliśmy na weselu. Mnie pobili, a żonę zgwałcili.
  – No i ?
  – Dzisiaj zaprosili nas na poprawiny. Żona idzie, a ja się waham.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Borowinka

  Zaiste bardzo istotnym i nie cierpiącym zwłoki tematem jest przeniesienie urzędu, a że pieniążków nam zbywa, to wpompujmy je w gigantyczne, nikomu niepotrzebne w tej chwili przedsięwzięcie. Nowa władza chyba naprawdę nie wie co robić, a ja podpowiem- na razie widzę tylko kroki w kierunku zaciskania pasa, redukcji etatów, zmniejszania wynagrodzeń, a może by tak wykazać się umiejętnością zarabiania pieniążków, zapewniania większych wpływów do budżetu np. poprzez tworzenie dogodnych warunków dla biznesu? Może energię wkładaną w inkwizycyjne czystki spożytkować mądrzej i kreatywniej? Chyba że okaże się, że tej energii i kreatywności wystarczyło tylko na czystki, a jeszcze gorzej by było, gdyby się okazało, że był to jedyny motyw działania.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. YZX

  Borowinka zgadzam się z Tobą.Działania „nowej ” rady miasta i burmistrza są chaotyczne i nieprzemyślane.
  Panie burmistrzu aby urząd działał prawidłowo, winien pan zmienić doradców.
  Koniecznie rzecznika prasowego,który z braku umiejętności przynosi więcej strat niż pożytku.
  Zostawcie elektroniczne zarządzanie i zmiany siedziby. Rady pana wojewody mogą poczekać. Szanowni pąństwo moim zdaniem,zamiast budowy nowej Komendy Powiatowej Policji,można było przeznaczyć na ten cel budynek pokoszarowy,z którego zagospodarowaniem miasta chyba ma problemy.
  Buduje się lecznice dla zwierząt,a co stało się z istniejącą lecznicą przy ulicy bagiennej. Sprzedano za marne grosze budynki i ziemię.
  Panie Wojewodo a jakie są pana plany związane z możliwością budowy szpitala w Gołdapi.To za rządów pana i pańskiego brata gołdapski szpitał został doprowadzony do obecnego stanu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. pola

  Skoro wojewoda włączył się do gołdapskich zmagań samorządowych i on i jego PSLowska „rodzinna” opcja rządzi naszym miastem to naturalnie staje się poręczycielem i udziałowcem wizji nowej „naszej” władzy. PSL ZWYCIĘŻY!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Marek

  Do YZX: Był już taki pomysł z policją, ale adaptacja budynków pokoszarowych była z takich funduszy, że nie można w nich ulokować resortów MSW, MON czy Sprawiedliwości.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. YZX

   Dziękuję za informację. Zdrowy rozsądek zjadły procedury. Procedury gubią Polske.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Renia

  Ma rację Borowinka pisząc, że działania burmistrza i jego niedoświadczonych doradców są skierowane tylko na zaciskanie pasa a nie na szukanie nowych źródeł dochodu.
  Zdaje się, że jeden z radnych zabrał głos na temat tworzenia systemu dodatkowych ulg dla potencjalnych inwestorów w Gołdapi, którzy mogliby stworzyć kolejne miejsca pracy. ale to przecież nie był radny Naszej Gołdapi więc trzeba było mu zamknąć usta.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...