Nowa przestrzeń, nowe możliwości

dubeninki_1W sobotę 10 stycznia odbyło się spotkanie podsumowujące działania w projekcie „Nowa przestrzeń, nowe możliwości. Punkt edukacyjno-kulturalny na obrzeżach Puszczy”. Spotkanie rozpoczęło się w wyremontowanym pomieszczeniu siedziby.

Przybyli zaproszeni goście, w tym Wójt Gminy Dubeninki, pan Ryszard Zieliński, radni Rady Gminy z przewodniczącym, panem Stanisławem Rudziewiczem na czele, sympatycy i przyjaciele stowarzyszenia oraz sami zainteresowani. Na początku pani prezes powitała wszystkich obecnych, opowiedziała o działaniach w projekcie oraz podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że remont siedziby mógł być przeprowadzony. Pani wiceprezes zaprezentowała historię oraz wystawę zdjęć, ukazującą pomieszczenie siedziby na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Najstarsze zdjęcie, ukazujące dzieci ze szkoły podstawowej stojące z boku budynku wraz z panią Honoratą Sienkiewicz, jakie udało się nam zdobyć pochodzi z roku 1961. Obecni na spotkaniu goście dodali jeszcze kilka szczegółów dotyczących omawianej historii. Po obejrzeniu siedziby wszyscy obecni udali się do remizy OSP w Dubeninkach na poczęstunek przygotowany przez członków stowarzyszenia. Tam już czekała na uczestników spotkania kapela „Przeroślaki” z Przerośli, która uświetniła swoim występem to spotkanie. Była to okazja do wspólnego śpiewania i tańców. Członkowie kapeli też mieli okazję pobawić się razem z gośćmi. Zespół „Rominczanie” tak zaśpiewał, że oni także mogli sobie potańcować. Spotkanie to, w radosny sposób zapoczątkowało nowy rok pracy dla stowarzyszenia „Głos Puszczy Rominckiej”. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za współpracę oraz życzymy wszystkiego dobrego w 2015 r.

 

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Nowa przestrzeń, nowe możliwości. Punkt edukacyjno – kulturalny na obrzeżach Puszczy”, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Dubeninki i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi – realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.


Aktualności

Powiązane artykuły