Jest to jedno z tych wydarzeń, które integrują całą społeczność

lisy_1W sobotę 24 stycznia w Szkole Podstawowej w Lisach odbyła się choinka noworoczna. Jest to impreza, na którą co roku czekają niecierpliwie wszyscy rodzice naszych uczniów. To wydarzenie szczególne, gdyż tego dnia najmłodsi mają za zadanie sprawić, aby zaproszeni goście bawili się jak najlepiej podczas oglądania różnego rodzaju występów.

A przybywają nie tylko rodziny naszych wychowanków, ale i inni mieszkańcy Lis i sąsiednich miejscowości – starsi i młodsi, dziadkowie i dzieci. W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas również pan Łukasz Kuliś wójt Gminy Banie Mazurskie z małżonką oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, pani Małgorzata Kuliś.

Zabawa rozpoczęła się od dyskoteki, podczas której wszyscy mogli obejrzeć umiejętności taneczne dzieci uczestniczących w zajęciach zumby. W tym samym czasie odbywała się też zorganizowana przez Radę Rodziców loteria fantowa.

Drugą część spotkania stanowiły wspomniane już wcześniej występy naszych uczniów.

Jako pierwsze na scenę wyszły dzieci z przedszkola ,,Bajkolandia”, oddziału przedszkolnego oraz klasy I. Wykonały inscenizację pt. ,,Czerwone Kapturki”. Jak wskazuje tytuł, była ona oparta na treści baśni rozsławionej przez braci Grimm, jednakże poruszała nieco inny problem. Na naszej scenie Czerwonych Kapturków było zbyt wiele. Pojawiały się dziewczynki różnych narodowości, a Wilk miał problem ze zjedzeniem ich wszystkich. Jednak gdy nad Gajowym zawisła groźba przejścia na bezrobocie, główne bohaterki ustaliły, że ktoś inny je zjada i akcja przeniosła się do klasycznej wersji.

Po występie najmłodszych przyszła kolej na dzieci z klas II i III. Przygotowały one inscenizację pt. ,,Migawki ze szkolnej ławki”. Podczas zabawnej dyskusji uczniowie zastanawiali się nad tym, jak rozwiązać problemy systemu oświaty. Po zakończeniu tej części montażu słowno-muzycznego, dzieci wykonały piosenkę w języku angielskim pt. ,, Walking, walking”.

W następnej kolejności uczniowie klas IV – VI zaprezentowali skecze kabaretu ,,Potem”: ,,Pinokio. Drewniane story”, ,,Ochmistrz czyli Pan pozna Panią”, „Sposoby Dratewki – bajka o smoku” i ,,Piękna i Bestia”. W zabawny sposób przedstawili historię Pinokia, który ,,uciekł w świat”, a petycję sprawie przemienienia go w prawdziwego chłopca podpisali wójt gminy z dyrektorem szkoły. Następnie pewien ,,książę po czterdziestce” znalazł sobie bardzo brzydką żonę. Później, po zaciekłych pertraktacjach ze smokiem, król wykorzystał niezwykłe zdolności Dratewki do pokonania potwora. Na zakończenie Bestia przemieniła pocałunkiem piękną księżniczkę w ohydną maszkarę. Całość została zamknięta minispektaklem muzycznym w języku angielskim.

Na koniec części artystycznej odbył się występ szkolnego chóru. Dzieci zaśpiewały piosenki, złożyły życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka oraz wręczyły przybyłym seniorom laurki. Następnie pojawił się Mikołaj, który rozdał wszystkim dzieciom prezenty.

Choinka noworoczna organizowana jest w naszej szkole każdego roku, jednakże za każdym razem nasi goście reagują na nią z dużym entuzjazmem. Jest to jedno z tych wydarzeń, które integrują całą społeczność. Zawsze możemy liczyć na zaangażowanie i spontaniczność naszych uczniów. Dziękujemy im za włożony wysiłek, a wszystkim przybyłym gościom – za wsparcie i poświęcony czas. Zapraszamy za rok!

K. Wysocka


Aktualności

Powiązane artykuły