Gmina wycofuje się ze Związku?

Odbywa się kolejna tura posiedzeń komisji Rady Miejskiej. Zatwierdzane są głównie ich plany pracy. Przy okazji odbywały się dyskusje nad sensownością członkostwa gminy w niektórych organizacjach i korporacjach gminnych.

Radni raczej zgodni są co do tego by gmina wycofała swoje członkostwo w Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich. I akurat ta decyzja jest chyba słuszna, bowiem sprowadzało się to do tej pory do wydawania przez tę organizację niewielkich zbiorowych, papierowych materiałów promocyjnych i sporadycznie do sfinansowania niewielkimi kwotami nagród w konkursach.

Podobnie potraktowano członkostwo Gołdapi w organizacji Zielone Płuca Polski.

Z członkostwem związane było płacenie rocznych składek.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Gmina wycofuje się ze Związku?

 1. Andrzej

  Powinna wycofać się ze wszystkich ,które generowały wyłącznie koszty a nie dawały żadnych korzyści.Należy przypomnieć,że to poprzedni Burmistrz potrafił kilkadziesiąt razy w roku wyjeżdżać w Polskę a to wiązało się z delegacjami ,hotelami,kosztami podróży dietami itp.Domyślam się ,że to kwoty ponad 50-100 tys zł rocznie.Audyt to wykaże.
  Takich kwiatków w Urzędzie jest dużo więcej.Ja bym sugerował powołanie zespołu do sprawy rozliczenia sprzedaży Pięknej Góry i upadłości PEC.Andrzej

   
 2. zofia

  Andrzej,
  Zapłać zaległe podatki, należności za śmieci i uporządkuj syf w swoim „zakładzie” a potem oceniaj innych.
  Dlaczego tym razem bez nazwiska. Obciach?

   
 3. Jądruś Pyzdra

  Andrzej, nie Andrzej ale sprawę PEC naprawdę powinno się wyjaśnić. I sprawę tak długiego rozwiązywania firmy (likwidator ponoć ciągle bierze pensję!) i kwestie sprzedaży elementów mienia PEC. ” Ponoć cosik tam straśnie śmierdzi…”

   
 4. Gołdapianin

  O, widzę że Burmistrz zaczął wyciągać trupy z szafy naszego byłego celebryty w żółtym szaliczku.

   
 5. Każdy mieszkaniec ma prawo oceniać władze.

   
 6. zofia

  Ponoć Jędruś Pyzdra się nie myje, napastuje nastolatki i ma sześć palców u lewej nogi. Nie wiem, czy to prawda, ale co mi szkodzi trochę podjudzić. To takie przyjemne

   
 7. YZX

  Pani Zosiu ! tylko za takie przyjemne podjudzanie i pisanie bzdur , można trafić przed oblicze sądu.

   
 8. Technik

  YZX, a ja uważam, ze podjudzanie Jądrusia podjudzaniem a sprawę PEC wyjaśnić i tak trzeba. Nie widzę powodu czemu do Jądrusia miałby mieć pretensje prokurator?

   
 9. YZX

  Panie Technik !.Przeczytaj uważnie to co ja napisałem , potem swój komentarz i zastanów się czy nie masz kłopotów z kojarzeniem faktów. Mój komentarz adresowany jest dp pani Zosi a nie „Jądrusia”.