Gimnazjaliści kultywują Dzień Dobrego Słowa

dzien_dobrego_slowa_6Już po raz drugi obchodzony był w gołdapskim gimnazjum Dzień Dobrego Słowa. Gimnazjaliści rozpoczęli kultywowanie tego święta pod kierunkiem Anety Wojnar-Konopki każdego 13. dnia miesiąca.

Celem akcji jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery i tworzenie pozytywnej energii, dzięki używaniu poprawnego języka w sytuacjach dnia codziennego. Nadrzędną ideą projektu jest przekonanie, że dzięki propagowaniu zasad kulturalnego zachowania, szacunku dla języka polskiego, dbaniu o czystość i poprawność wypowiedzi dzieci i dorosłych, świat może być lepszy. Realizatorzy projektu zapoznawali rówieśników z ideą akcji dzięki przygotowanej gazetce. Zawiesili w pokoju nauczycielskim oraz na korytarzach zestawy pokrzepiających zdań, a następnie zachęcali do ich odrywania i przekazania następnym osobom.

Stworzyli katalog chwytliwych haseł promujących dbałość o słowo. Przygotowali również skrzynkę dobrych słów i proponowali skorzystanie z możliwości anonimowego przeproszenia, wyrażenia podziękowań, przekazania miłych słów listownie przy stoisku na korytarzu. Przygotowali „Galerię Wdzięczności”, dzięki której każdy chętny mógł podziękować za wszystko, co ma dla niego wartość, a także wyrazić wdzięczność ludziom, którzy są dla niego ważni. Z miesiąca na miesiąc akcja zyskuje nowych entuzjastów!


Aktualności

Powiązane artykuły