Bank ofert dla osób polskiego pochodzenia ze Wschodniej Ukrainy

MSW uruchomiło bank ofert, w którym gromadzone są informacje o proponowanych formach pomocy dla osób polskiego pochodzenia ze Wschodniej Ukrainy. Informacje dotyczą kwestii związanych m.in. z pracą i mieszkaniem. Aktualnie w banku ofert znajduje się około 40 propozycji dotyczących zatrudnienia i zamieszkania. Swoje oferty złożyły m.in. firmy transportowe oraz przedsiębiorstwa z branży spożywczej. Trwa weryfikacja napływających propozycji.

 

Firmy transportowe wyraziły zainteresowanie zatrudnieniem kierowców, a firmy produkcyjne z branży spożywczej gotowe są zatrudnić pracowników. Propozycje pracy napływają także z placówek ochrony zdrowia.

 

Chcemy, aby w pierwszej kolejności z ofert mogły skorzystać osoby polskiego pochodzenia, które 13 stycznia zostały ewakuowane z Donbasu, a następnie te, które wcześniej przyjechały do Polski na własną rękę.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest otwarte na wszelkie formy współpracy z instytucjami, które chciałyby włączyć się w pomoc dla osób polskiego pochodzenia ze Wschodniej Ukrainy. Zachęcamy do współpracy samorządy, instytucje, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne.

 

Bank ofert prowadzi Departament Obywatelstwa i Repatriacji MSW, tel. (22) 60 139 35; (22) 60 174 33 adres mailowy repatriacja@msw.gov.pl

 

Pomoc rzeczową zbiera także Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do tej formy pomocy, prosimy o kontakt z Panią Joanną Damięcką, koordynatorem pomocy rzeczowej; tel. 89 523 64 02 lub 603 200 211, mail:polacy.donbasu@o2.pl Więcej informacji na stronie www.olsztyn.caritas.pl

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły