23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej

wosp23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy już w niedzielę. Gramy i my. Do zobaczenia!

wosp - naklejka

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej

 1. czas na zmiany???

  „Od wielu już lat „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, przy walnej pomocy mediów (TV, radio, prasa) zbiera fundusze na ratowanie zdrowia. To tyle oficjalna strona tej Fundacji.
  Właścicielami Fundacji WOŚP jest 5 osób, w tym prezes Jerzy Owsiak, jego żona Lidia Niedźwiecka-Owsiak oraz jego siostra. To właśnie od niej, a raczej od jej reklamowej firmy, bierze się pełna nazwa fundacji: „WOŚP Kręcioła Mrówka Cała”. Zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce, aż 20% zysku Fundacji idzie na jej koszty, czyli na uposażenie właścicieli Fundacji, po odliczeniu kosztów dla osób tam pracujących. Nadto Fundacja z mocy ustawy odpisuje aż 8% do własnej dyspozycji co daje kwotę ok. trzech milionów złotych, które jest dzielone pośród właścicieli Fundacji. Zebrana kwota (ok. 40-50 milionów złotych) zanim zostanie rozdysponowana zgodnie z celem fundacji jest inwestowana w bankach na odpowiedni procent. Kwota z odsetek jest już własnością Fundacji. Przetrzymywanie tak znacznej kwoty na kontach dla zysku, jest sprzeczne z celem Fundacji i intencją darczyńców. Wyposażenie dla szpitali kupione w porozumieniu z Funduszem Zdrowia jest bilansowane w nakładach na służbę zdrowia. Nie jest to zatem dostrzegalna pomoc, aczkolwiek największą korzyści z tej działalności odnoszą właściciele Fundacji, jak od strony personalnej, tak od strony propagandowej.
  Fundacja przeznacza na organizację „Przystanku Woodstock” średnio ok. 1,5 miliona złotych rocznie, ale w 2010 r., jak podaje stowarzyszenie Koliber koszty utrzymania „WOŚP Kręcioła Mrówka Cała” wyniosła aż 24% przychodu. W roku 2010 zebrano ok. 47 milionów złotych. Koszty samej organizacji XVII finału wyniosły 2,3 miliona złotych, płace pracowników 1,4 miliona złotych, „Przystanek Woodstock” 2,7 miliona złotych oraz inne koszt 3,6 miliona złotych.
  Kolejną niepokojącą sprawą związaną z prezesem Fundacji stanowią jego głośno wypowiedziane poglądy odnoszące się do wartości życia. Jest on bowiem zwolennikiem eutanazji, jak sam to określa „pomocy starszym, w cierpieniu”, a także popiera ustawę o wydłużonym wieku emerytalnym przeforsowanym przez rząd D. Tuska. Takie poglądy, choć są poprawnie politycznie, stoją w sprzeczności ze chrześcijańską moralnością, obowiązującą od wieków w naszym kraju. Bóg jest bowiem dawcą życia i tylko On może je zabrać. Eutanazja sama w sobie jest sprzeczna nie tylko z ludzkim podejściem do starszych, aczkolwiek w niektórych wypadkach dotyka młodych, czy wręcz chore dzieci, ale z licznymi faktami ingerencji Opatrzności w życie poszczególnych ludzi, także z medycznego punktu wiedzenia nieuleczalnie chorych ”
  Źródło: internet.
  Dotąd bardzo popierałem wszelką działalność Pana Owsiaka, wierząc w jego czyste intencje. Przypadkiem obejrzałem w necie film z konferencji prasowej, na której Pan Owsiak zachowywał się skandalicznie, m.in. rozkazał ochronie wyrzucić niezależnego dziennikarza, który grzecznie zadawał niewygodne dla Pana Owsiaka pytania. Zacząłem szperać w necie i ogarnęły mnie duże wątpliwości. W tym roku wpłacę pieniądze na znaną mi fundację zbierającą pieniądze na konkretne chore dzieci.
  Czy Redakcja mogłaby podać WSZYSTKIE koszty organizowania WOŚP w Gołdapi? I kto je ponosi?
  Pozdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. xyz

  „Czy Redakcja mogłaby podać WSZYSTKIE koszty organizowania WOŚP w Gołdapi? I kto je ponosi?” Nie wszystko można policzyć, są też inne wartości. Pozdrawiam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...