Wigilijne spotkanie gołdapskiego koła Polskiego Związku Niewidomych

wigilia_niewidomych_5Tradycyjnie przy stole wigilijnym spotkali się członkowie gołdapskiego koła Polskiego Związku Niewidomych ich przewodnicy i rodziny.

W tym roku, jak zawsze przed Świętami Bożego Narodzenia, gołdapskie koło zorganizowało spotkanie opłatkowe dla swoich członków, które miało miejsce 18 grudnia. Te tradycyjne spotkania, od szeregu lat odbywają się w Barze „Jędruś”, gdzie bezinteresownie przygotowują wigilię jego właściciele – państwo Barbara i Andrzej Kwaśniewscy, za co prezes i członkowie koła szczególnie im dziękują.

Organizowane przez gołdapskie koło PZN wigilie, to dla nich jedyna okazja, by we własnym gronie połamać się opłatkiem, złożyć życzenia, porozmawiać i wspólnie odśpiewać kolędy. Tym razem było to szczególne spotkanie, gdyż prezes koła Mieczysław Danielczyk zakończył 16 lat swojej pracy wolontariackiej.

– Z okazji kończącej się czwartej kadencji – powiedział prezes, zabierając głos podczas spotkania. – Chciałbym bardzo podziękować wszystkim sponsorom, którzy przez te 16 lat wspomagali niewidomych i niedowidzących z koła PZN Gołdap, a z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2015 Roku życzyć im zdrowia, pomyślności i rozwoju w biznesie. Te podziękowania należą się przede wszystkim naszym rodzimym sponsorom, ale nie tylko, bo również wspomagali nas sponsorzy z zewnątrz, którymi są: Adam Malita UNIFORM z Warszawy, Pok-Turist Olsztyn i Colgate-Palmolive Halinów.

Wigilijne spotkanie odbyło się w rodzinnej atmosferze, każdy otrzymał prezent ufundowany przez prywatnego sponsora Krzysztofa Mrzilka, któremu wszyscy dziękują, a uśmiech na twarzach był najlepszą zapłatą za trud, który w swoją charytatywną pracę wkładają pracownicy koła.

Fot. archiwum prywatne


Aktualności

Powiązane artykuły