Ukradli kosmetyki, buty i słodycze

napis-policja-11Weekend to czas odpoczynku i relaksu. Niestety, jak się okazuję niektórzy inaczej spędzają czas wolny. Policjanci w przeciągu dwóch dni interweniowali kilkukrotnie wobec sprawców kradzieży sklepowych, do których dochodziło w Gołdapi. Łupem złodziei padały artykuły spożywcze, obuwie i kosmetyki. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

W sobotę około godziny 10:00 na ul. Wolności dwaj młodzi mężczyźni postanowili wziąć ze sobą słodycze, oczywiście nie regulując należności. Sprawcy wybiegli ze sklepu. Patrolujący teren miasta dzielnicowi zauważyli uciekających mężczyzn i po krótkim pościgu zatrzymali ich. Jak się okazało byli to 20-letni Henryk S. oraz 18-letni Norbert K. Amatorzy batoników nie zdążyli jeszcze skonsumować słodyczy i przyznali się do popełnionej kradzieży.

Ponad dwie godziny później 25-letni mieszkaniec gminy Gołdap chciał wynieść z jednej z miejscowych drogerii pastę do zębów nie płacąc za nią. Został zatrzymany przez pracowników sklepu, którzy o całym zajściu powiadomili policję.

Podobne zajście miało miejsce dzisiaj (14 grudnia) w jednym ze sklepów odzieżowych na ul. Królewieckiej, gdzie złodzieje ukradli obuwie sportowe warte blisko 200 złotych. Ekspedientka opisała wygląd mężczyzn, którzy po kilkunastu minutach zostali zatrzymani przez dzielnicowych. Towar powrócił na sklepowe półki a wszyscy sprawcy zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 złotych. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły