Tytuł mistrza rejonu dla SP 3 Gołdap

Siatka OleckoW czwartek, 27 na pięknej hali „Lega” w Olecku rozegrano Mistrzostwa Rejonu VI Szkół Podstawowych w Mini-siatkówce „Trójek” Chłopców. Mini-siatówka to mniejsza siostra tej klasycznej i popularnej piłki siatkowej.

Rozgrywki odbywają się w ramach Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju rejonowym zagrały cztery ekipy: SP 4 Olecko, SP 4 Ełk, SP 4 Giżycko i SP 3 Gołdap. Mecze grano systemem „każdy z każdym”. Jak zawsze schemat w tych rozgrywkach nakazywał rozgrywanie meczów dwoma trójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna trójka zawodników co w secie drugim. Turniej zapowiadał się jako twarda konfrontacja ekip o podobnych umiejętnościach. Duży sukces w tej imprezie odniósł zespół Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi prowadzony przez Łukasza Tarasiewicza. Piątoklasiści oraz w większości młodsi siatkarze, grając w składzie: Kamil Jabłoński, Kacper Taudul, Tymoteusz Walc, Szymon Krusiński, Dominik Paszkiewicz i Kacper Soroka wygrali z przytupem trzy starcia, zajmując pierwsze miejsce, awansując na lutowy półfinał województwa warmińsko-mazurskiego. Na początek młodzi adepci „ogolili” 2:1 (25:9, 7:25, 15:16) Szkołę Podstawową Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. W drugiej wojence siatkarze w zielonych trykotach potwierdzili swoją wyższość pokonując 2:1 (25:16, 12:25, 15:10) SP 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku. W ostatnim meczu „puścili” w trzech setach (25:22, 21:25, 16:14) mocnych reprezentantów Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Prof. Władysława Szafera w Ełku.

– Zespół pokazał charakter, pokazał, że tworzy kolektyw bardzo młodych ludzi, w których warto inwestować – mówi trener. Będziemy się mocno pruć, aby w półfinale zdobyć bilet na finał województwa. Organizatorem Mistrzostw Rejonu VI był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku na czele z Pawłem Maksimowiczem

 

WYNIKI:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 4 Ełk,

3. SP 4 Giżycko,

4. SP 4 Olecko.

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Tytuł mistrza rejonu dla SP 3 Gołdap

  1. pani Jola

    Gratulacje chłopakom i panu Łukaszowi. Miło obserwować jak trener zaszczepia w dzieciach pasję. Cieszą mnie zwłaszcza sukcesy czwartoklasistów, moich byłych wychowanków. Niezła z Was drużyna chłopaki. Życzę wytrwałości i dalszych sukcesów.

  2. goldapianin

    Czas pokaże czy artykuł jest prawdą czy tylko windowaniem swojej osoby

  3. obserwator

    Gratulacje.P. Jola ma racje. Goldapianin to zawistnik i lepiej bedzie jak zajmie sie Grabowem gdzie jest caly ciag klas sportowych chyba 7 a zadnego wyniku.