Tytuł mistrza rejonu dla SP 3 Gołdap

Siatka OleckoW czwartek, 27 na pięknej hali „Lega” w Olecku rozegrano Mistrzostwa Rejonu VI Szkół Podstawowych w Mini-siatkówce „Trójek” Chłopców. Mini-siatówka to mniejsza siostra tej klasycznej i popularnej piłki siatkowej.

Rozgrywki odbywają się w ramach Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju rejonowym zagrały cztery ekipy: SP 4 Olecko, SP 4 Ełk, SP 4 Giżycko i SP 3 Gołdap. Mecze grano systemem „każdy z każdym”. Jak zawsze schemat w tych rozgrywkach nakazywał rozgrywanie meczów dwoma trójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna trójka zawodników co w secie drugim. Turniej zapowiadał się jako twarda konfrontacja ekip o podobnych umiejętnościach. Duży sukces w tej imprezie odniósł zespół Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi prowadzony przez Łukasza Tarasiewicza. Piątoklasiści oraz w większości młodsi siatkarze, grając w składzie: Kamil Jabłoński, Kacper Taudul, Tymoteusz Walc, Szymon Krusiński, Dominik Paszkiewicz i Kacper Soroka wygrali z przytupem trzy starcia, zajmując pierwsze miejsce, awansując na lutowy półfinał województwa warmińsko-mazurskiego. Na początek młodzi adepci „ogolili” 2:1 (25:9, 7:25, 15:16) Szkołę Podstawową Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. W drugiej wojence siatkarze w zielonych trykotach potwierdzili swoją wyższość pokonując 2:1 (25:16, 12:25, 15:10) SP 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku. W ostatnim meczu „puścili” w trzech setach (25:22, 21:25, 16:14) mocnych reprezentantów Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Prof. Władysława Szafera w Ełku.

– Zespół pokazał charakter, pokazał, że tworzy kolektyw bardzo młodych ludzi, w których warto inwestować – mówi trener. Będziemy się mocno pruć, aby w półfinale zdobyć bilet na finał województwa. Organizatorem Mistrzostw Rejonu VI był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku na czele z Pawłem Maksimowiczem

 

WYNIKI:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 4 Ełk,

3. SP 4 Giżycko,

4. SP 4 Olecko.

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Tytuł mistrza rejonu dla SP 3 Gołdap

 1. pani Jola

  Gratulacje chłopakom i panu Łukaszowi. Miło obserwować jak trener zaszczepia w dzieciach pasję. Cieszą mnie zwłaszcza sukcesy czwartoklasistów, moich byłych wychowanków. Niezła z Was drużyna chłopaki. Życzę wytrwałości i dalszych sukcesów.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. goldapianin

  Czas pokaże czy artykuł jest prawdą czy tylko windowaniem swojej osoby

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. obserwator

  Gratulacje.P. Jola ma racje. Goldapianin to zawistnik i lepiej bedzie jak zajmie sie Grabowem gdzie jest caly ciag klas sportowych chyba 7 a zadnego wyniku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...