Szlachetna paczka: Finał coraz bliżej!

ryszard_szJuż w ten weekend 13-14 grudnia odbędzie się FINAŁ akcji Szlachetna Paczka. Po raz 14 w Polsce, a pierwszy w Gołdapi. Na 3 dni przed tym wydarzeniem wszystkie rodziny znalazły swoich darczyńców i co warto podkreślić są to w większości mieszkańcy naszego powiatu. O mądrej pomocy i wartościach, jakie przyświecają Szlachetnej Paczce wypowiada się lekarz pediatra Ryszard Sztabiński:

Akcja Szlachetna Paczka promuje pewne wartości jak bohaterstwo, miłość, poznawanie po owocach. Czym dla Pana są wartości?

Dla mnie wartością jest wszystko to, co ważne i cenne w życiu człowieka. Dokonując wyboru wartości nadajemy kształt swemu życiu. W tym przypadku wartości kojarzą mi się z troską o godność, szacunek, zdrowie innych. Żyjemy w systemie wartości, który nakazuje pomagać potrzebującym. W tym pędzie za wartościami materialnymi często zapominamy o tym. Warto, więc przy okazji Szlachetnej Paczki przypomnieć o wartościach duchowych, bo one są najważniejsze.

A przykładowo bohaterstwo, kim jest bohater?

„Heroizm nie jest w samych bitwach, ale w codziennym życiu i nieustannie” powiedział C. K. Norwid. Jest to moim zdaniem sedno rozumienia postawy bohaterskiej. Każdy, kto zmaga się w życiu nawet z drobnymi problemami w słusznej sprawie, jest bohaterem. Postawy bohaterskie są na każdym kroku, tylko należy je dostrzegać i doceniać

Jak można pomóc komuś w mądry sposób?

Mądra pomoc, to taka, z której płyną korzyści dla obu stron. Mądra pomoc ma nie tylko zaspokajać chwilowe potrzeby materialne, ale także uczyć.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Szlachetna paczka: Finał coraz bliżej!

  1. Krzysztof

    Ciesze się że wszystkie rodziny znalazły pomoc.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...